Mayıs Ayında İhalesi Yapılacak

featured

İrfan ARSLAN

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yeni bir hastanenin yapımı için çalışmalarının son aşamaya geldiğini, yapılacak olan hastanenin Mayıs ayında ihaleye çıkacağını belirtti.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, mevut hastanelerinin yaklaşık olarak 40 yıldır ilimize ve bölgemize hizmet verdiğini ancak artık ömrünü doldurmak üzere olduğunu belirterek şunları söyledi.

“Fırat Üniversitesi Hastanesi hizmete girdiği günden bu yana sağlık alanında ilimize ve bölgemize çok önemli hizmet vermiş bir hastanedir. Ancak bu hastanemiz 2020 yılında ilimizde meydana gelen deprem ardından 6 Şubat 2023 tarihinde 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar almış bir hastane. Biz bu hastanemizde gerekli çalışmaları yaparak hizmetine devam etmesini sağladık. Ancak bu hastanemizin yapılışı ve hizmetine baktığımızda 40 yıllık bir hastane olmasından dolayı ömrünü doldurmak üzere olduğunu görüyoruz. Hizmet verilirken de bazı sıkıntılar yaşanıyor. Bu nedenle ilimizde Fırat Üniversitesi bünyesinde hizmet verecek yeni bir hastane yapılmasını planladık.  Neticede, mevcut hastanemize ilave olarak üniversitemize 800 yataklı yeni bir hastane yapılmasına karar verilmiş ve karar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 03.05.2023 tarihinde onaylanmıştır. Deprem izolatörünün de olacağı yeni hastanemiz ve mevcut hastanemiz ile birlikte bölgemize 3. basamak sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar ve görüşmeler olumlu sonuç verdi ve 2024 yılı yatırım programına alındı ve ödenek konuldu.” dedi.

ZEMİN + 5 KATLI OLACAK

Elazığ’da sağlık alanında çok önemli hizmet veren Fırat Üniversitesi Hastanesinin yeni bir yerde yapılmasını düşündüklerini ve yaptıkları çalışmaların ardından FÜ Kesikköprü Kampusünde bu hastanenin yapılmasına karar kıldıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Bu bölgede yapılacak olan hastanemiz için gerekli tüm araştırmalar yapıldı. Hastanemiz zemin artı beş katlı ve 800 yatak kapasiteli olacak. Bu hastanemizin Kesikköprü Kampüsünde neden yapıldığı gibi sorular olabilir. Baktığımız da Elazığ’ın hızlı bir şekilde Batı bölgesinde yapılandığını görüyoruz. Bu hastanemizde mevcut hastanemiz gibi en az 40-50 yıl hizmet verecek bir hastane olacaktır. Elazığ bu süre içinde o bölgede yoğunlaşmış bir kent olacaktır. Şehrin Doğusunda ve merkezinde hastanelerimiz var. Batıda bu hastanenin yapılması gelecek yıllarda bu bölgenin sağlık alanında en iyi hizmeti almasını sağlayacaktır. Hastanemiz bir bütün olarak yapılacak. En son cihazlar ile son derece modern bir hastane olarak insanlarımıza hizmet sunacak.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mayıs Ayında İhalesi Yapılacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin