MEM Müdürü Yiğit: 2568 Kursa 50.315 Vatandaşımız Katılıyor

featured

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, ilimizde açılan 2568 kursa 50.315 vatandaşın katıldığını belirterek “Kurslarımızda kadınlarımıza önemli destekler sağlıyoruz.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit TRT GAP Radyosunda yayınlanan Bölge Gündemi Programına Katıldı.

İlimizde Hayat Boyu Öğrenme çalışmaları kapsamında yürütülen yaygın eğitim faaliyetleri hakkında TRT GAP Radyosuna bilgi veren Müdür YİĞİT;

“Örgün eğitim alamayan yetişkinlerin bilgi ve becerilerini artırmak, vatandaşlarımız arasında imkân ve fırsat eşitliği sağlamak, yetişkinlere yönelik mesleki eğitim hizmetleri vermek, beceri ve hobisi olan vatandaşlarımızı desteklemek,  çocukların gençler ve aileleriyle iletişimlerini destekleyecek sosyal etkinliklerle bulunmak gibi birçok amaca hizmet eden çeşitli kurslarımız halk eğitim merkezlerimizde örgün eğitim dışına çıkmış ve halen örgün eğitim içerisinde yer alan tüm yetişkin ve öğrencilerimize açık olarak yürütülmektedir.

Kursklarımız yıl boyunca eğitim öğretim sezonu dışı da dâhil olmak üzere tam yıl tam gün esaslarına göre sürdürülüyor. Şehir merkezinden en ücra köylerimize kadar halk eğitim merkezlerimizin aracılığıyla bu kurslarımızı vatandaşlarımızın istek ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda açıyoruz.

10 ilçemizin tamamında hizmet veren halk eğitim merkezlerimiz vasıtasıyla yürüttüğümüz bu kurslarda şu an Milli Eğitim Bakanlığının 3740 farklı modülü bulunuyor.

Rehberlik, Aile Danışmanlığı, Sosyal Uyum Kursları, Hobi ve Meslek Edinme Kursları, Okuma Yazma Kursları, Bilgisayar, Yabancı Dil, Muhasebe gibi binlerce alanda vatandaşlarımız başvuruda bulunup eğitim alabilirler.

Örgün eğitime devam etsin veya etmesin tüm vatandaşlarımız kurslarımıza başvuruda bulunarak kurs sonunda alacakları Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalara ve bir mesleğe sahip olacaklar.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İş-Kur gibi kamu kurumlarıyla iş birliği içerisinde yürüttüğümüz kurslardan mezun olan kursiyerlerimiz hem kamuda, hem özel sektörde iş buluyor ya da kendi işyerlerini açabiliyorlar.

Özel eğitimde açtığımız kurslarla bakıma muhtaç veya engelli bireylere destek sağlıyor, onlara hayatlarını idame etmelerine yardımcı olacak beceriler kazandırıyoruz.

Elazığ’da 01 Ocak 2023 tarihinden bugüne kadar açılan 2568 kursa 50.315 vatandaşımız katılmıştır. Bunların 15.942’si erkek, 34.733’ü ise kadın kursiyerlerimizden oluşmuştur. Kurslarımızda bu yıl içerisinde 30 binin üzerinde sertifikasyon işlemi yaptık. Rakamlardan da görüleceği üzere bu kurslarımızda kadınlarımıza ciddi bir destek sağlıyoruz.

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hayat boyu öğrenme kapsamında halk eğitim merkezlerimiz aracılığıyla açtığımız kurslarımıza bekliyoruz. Vatandaşlarımız talep ettiği sürece biz şehrimizin sosyo-ekonomik yapısına, kültür ve eğitim hayatına katkı sunacak her türlü çalışmayı yapmaya hazırız” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEM Müdürü Yiğit: 2568 Kursa 50.315 Vatandaşımız Katılıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin