Memur-Sen Toplu Sözleşme Görüşmeleri İçin Taleplerini Açıkladı

featured

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, toplu sözleşme görüşmeleri için taleplerini açıkladı.

Yaklaşık 3,7 milyon memur ve 2,7 milyon memur emeklisinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri ağustosta yapılacak.

Memur-Sen, toplu sözleşme zammı için 3 aylık dilimler halinde talebini açıkladı.

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi açıklamasında: “kamu görevlilerinin mali, sosyal ve özlük hakları ile çalışma şartlarını düzenleyecek, gelir dağılımında adaleti sağlayacak, ücret skalasında hak ettiği konumu bulacak, mali haklarını iyileştirecek tekliflerimizi kamu işverenine bugün teslim etmek üzere Memur Sen olarak tekliflerimizi açıklıyoruz.” Dedi.

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, memur sen olarak maaş artış oranları ve kira yardımının da aralarında olduğu talepleri sıralayarak: “daha önce verilen sözün yerine gelmesi için 2 bin TL’den kaynaklı en düşük devlet memuruna eksik uygulanan 1600 TL’nin tanzinimini istiyoruz. Geçtiğimiz 2 yıllık süreçteki enflasyon verilerini göz önüne alarak 2024 yılı için 3’er aylık dönemler itibariyle refah payı dahil 1. 3 ay ayda %35, 2. 3 ayda %10, 3. 3 ayda %15 yani 3 aylık periyotlar şeklinde 4. 3 ayda ise %10 artış istiyoruz. 2025 yılı içinse Türkiye’nin ekonomik verilerinin ve enflasyon verilerinin iyileşeceği inancımızla 6’şar aylık refah payı dahil 1. Ayda %25 ve 2. 6 ayda %15 artış istiyoruz. 2 yıllık süreçte toplamda %110 oransal artış teklif ediyoruz.” Dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Memur-Sen Toplu Sözleşme Görüşmeleri İçin Taleplerini Açıkladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin