Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Kadın komisyonu Filistin’de Çocuk Katliamlarına karşı Analar Kıyamda sloganı adı altında yaşanan vahşete ve soykırıma dur demek, Filistin’e destek vermek amacıyla ortak basın açıklaması düzenledi.

Elazığ Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Kadın komisyonları 4 Kasım Cumartesi günü Diyarbakır’da düzenlenecek olan Filistin mitingine davette bulundu.

 

 

Memur-sen Elazığ Kadın Komisyon başkanı Dilek Günaydın, Gazze’de insanlığın öldüğünü söyleyerek: “Filistin’e, Gazze’ye, Aksa’ya umut anaların feryadına çığlık olmaya gidiyoruz. Çünkü biliyoruz ki susarsak bebekler ölür susarsak çocuklar öksüz kalır susarsak kadınların onuru çiğnenir. Tam yirmi yedi gündür canlı yayınlarda korkunç bir vahşet izliyoruz. Parçalanmış cesetler, bebekler ve çocuklarla can pazarı kurulmuş Gazze’de hastaneler, Pazar yerleri mülteci kampları hedef alındı. Birleşmiş Milletlerin kontrolündeki okullar bile bombalandı.” dedi.

 

 

Eğitim Bir Sen Elazığ Kadın Komisyon Başkanı Reyhan Polat ise Diyarbakır’da gerçekleştirilecek Filistin Mitingine Elazığlı vatandaşları davet ederek: “Cumartesi günü yapılacak olan mitingimize gidiş geliş ulaşım ücretsizdir. Aynı zamanda ayrıca tüm ihtiyaçlar Memur Sen tarafından karşılanacak. Sözün bittiği yer olan Filistin’deki annelerin yüreğindeki acıya her gün katledilen çocukların acılarına duyarsız kalmayan Elazığ’ın tüm annelerini ve kadınlarımızı Cumartesi günü yapılacak olan mitingimize davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.