MHP Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Çoban Muhtarlarla Buluştu

8

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği için çalışmalarını bütün hızıyla sürdüren Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı ve MHP Elazığ Milletvekili aday adayı Prof.Dr. Bilal Çoban Merkez Mahalle Muhtarlarıyla iftarda bir araya geldi. Çoban yaptığı konuşmada, “Elazığ’a hizmette Muhtarlarımızın emeği ve rolü çok değerli. İnşallah 14 Mayıs sonrası, tam bir koordinasyon içerisinde halkımıza en iyi hizmeti birlikte vereceğiz” dedi.

MUHTARLARIMIZ DEVLETİMİZİN EN TABANDAKİ TEMSİLCİSİ VE YÖNETİCİSİDİR

MHP Elazığ Milletvekili Aday Adayı Prof.Dr. Bilal Çoban, Elazığ Merkez Mahalle Muhtarlarıyla iftarda bir araya geldi. Muhtarların yoğun bir katılım gösterdiği iftar programında bir değerlendirmede bulunan Çoban, “Öncelikle hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan davetimize bir telefonla icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Elbette bugünkü toplantı karşılıklı olarak birbirimize olan güven ve yılların vermiş olduğu dostlukların bir sonucu olarak tezahür etmiştir.

Sizler Yerel Yönetim içerisinde Devletimizin en tabandaki yöneticisi ve temsilcisisiniz. Halkla olan diyaloglarınız, onların talep ve sorunlarını ilgili makamlara taşıma, yerel yönetimlerin veya merkezi idarenin almış olduğu kararları uygulama hususunda yoğun bir mesai harcamakta ve hizmet etmektesiniz. Her türlü huzur hakkınız bir kenara bu iş gönüllülük esası olmaz ise başarının elde edilmesine de imkan yok. Sizlerin her biri mahallenizdeki bir sakinin yaklaşımı ile mahallenizde yaşamıyorsunuz. Çevrenizde mahalleniz için uygunsuz her şeyi görüyor bunların çözümü için de yoğun bir mücadele veriyorsunuz. Dolayısı ile beni en iyi anlayan kesimin sizler olduğuna inanıyorum. Çünkü, tam 13 yıldan beri, bu şehrin her bir sorunun çözümü için 1500’ün üzerinde projeksiyon ürettik. Onlarca proje hazırladık. Bunları dosya olarak ilgili makamlara götürdük. Bazen medya huzurunda detaylarını paylaştık. Ancak tüm bu mücadelelerimize rağmen ne sesimizi duyan, ne de talebimizin ne olduğunu idrak eden bir yaklaşım görmedik. O zaman kalktık dedik ki, kimse el atmıyor ise biz yapalım. İki dönem Belediye Başkanlığı için mücadele verdim. Nasip olmadı. Ancak şimdi, hem ülkemiz hem de ilimiz için çok kritik olan bir eşikteyiz. 14 Mayıs sonrası kartlar yeniden dağıtılacak. Elazığ’ı oyun içinde tutmamız ve bulunduğu lokasyonda diğer ilerin liyakatli siyasetçilerinin kendi şehirlerindeki başarı hikayelerini konuşma dönemini sonlandırarak, bu Aziz Şehri hak ettiği yere taşımak istiyoruz.”

Exit mobile version