Milletvekili Erol 5 İlçeyi Tekrar Hatırlattı!

featured

Cumhur İttifakı Milletvekili adayları, 14 Mayıs Genel Seçimleri sürecinde, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yetkili bakanlarla görüştük, ismi olmayan diğer ilçelerimizin de listeye eklendiği ve yeni bir kararname hazırlanıp seçimden sonra yayınlanacağı bilgisini aldık” açıklamasında bulunmuşlardı…

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, geçtiğimiz ay Resmî Gazete’de yayımlanan kararla deprem bölgesindeki kamu personeline tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenmesi uygulamasına Elazığ’da 5 ilçenin halen dâhil edilmemiş olmasına tepki gösterdi. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ayriyeten deprem sürecinde vatandaşların tüm sorunlarıyla yakinen ilgilenen muhtarlara da tazminat ve fazla mesai ücreti verilmesi gerektiğini belirtti.

Elazığ’ın Ağın, Keban, Sivrice, Arıcak ve Alacakaya İlçelerinde çalışan kamu personellerinin, tazminat ve fazla çalışma ücretlerine dahil edilmesi için  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol yeniden çağrıda bulundu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, deprem tazminatının şart aranmaksızın Elazığ’daki tüm kamu çalışanlarına ödenmesi gerektiğini belirterek; “11.05.2023 tarih 7267 sayılı Cumhurbaşkanı kararının eki kararda yer alan 06.02.2023 tarihinde meydana gelen depremler nedeniyle kamu personeline tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenmesine ilişkin karar bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay yayınlanmıştı. Kararda Devlet memurlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri personeline, Uzman erbaş ve uzman jandarmalara, hâkimler ve savcılara, yükseköğretim personeline, kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli ve geçici işçi olarak çalıştırılan personele, 6 ay süreyle 2.059,99TL tazminat ödenmesi açıklanmıştı. Afet bölgesinde yaşanan mağduriyeti kısmen de olsa gidermeye yönelik yapılan bu destek memnuniyet vericiydi fakat kararname kapsamına Elazığ’ın Ağın, Alacakaya, Arıcak, Keban ve Sivrice ilçeleri kapsam dâhiline alınmamıştı. Elazığ ilimiz bütün ilçeleriyle birlikte 6 Şubat depremlerini yaşamış ve etkilenmiştir. Bu nedenle deprem tazminatı ile ilgili yaşanan bu mağduriyetlerinin giderilmesi için Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde gerekli değişiklik ve düzenlemelerin yapılarak, ilçe ayrımı olmadan ve fiili çalışma şartı aranmaksızın Elazığ ili sınırları içerisinde çalışan ve ikamet eden tüm kamu personeline eksiksiz olarak ödenmesi gerekmektedir. Kapsam dışında olan ilçeler ve muhtarlar bir an önce kararnameye dâhil edilmelidir” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili Erol 5 İlçeyi Tekrar Hatırlattı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin