Milletvekili Erol: Açık ile adaylık bağlamında görüşmemiz olmadı

20210802-milletvekili-erol-acik-ile-adaylik-baglaminda-gorusmemiz-olmadi-433193-5a015e029432047a04b6

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’da Prof. Dr. Yasemin Açık ile ilgili iddialara tepki gösterdi. Erol, Prof.Dr. Açık ile milletvekili adaylığı bağlamında hiçbir görüşme olmadığını belirterek; Açık’ı kamuoyunda CHP ile siyaset yapıyormuş gibi gösterip şahsına yönelik yapılan itham ve algıların kesinlikle doğruluğu bulunmamaktadır” dedi.

Bazı basın yayın organlarında ELİKAD Başkanı Prof. Dr Yasemin Açık’ın milletvekili adayı iddialarına bir tepki de CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’dan geldi.

Milletvekili Erol; CHP Elazığ Eski İl Başkanı’nın oğlunun düğününde sunucunun takı merasiminde Prof. Dr. Sayın Yasemin Açık’ın ismini anons etmesi bazı basın yayın organları tarafından farklı bir yere çekilmiştir.

“GERÇEKLE İLGİSİ OLMAYAN DEĞERLENDİRMELERİ ÜZÜNTÜYLE TAKİP ETMEKTEYİZ “

Gerçekle hiçbir ilgisi olmayan değerlendirmeleri üzüntüyle takip etmekteyiz. Prof. Dr. Açık, Elazığ kamuoyunun tanıdığı ve bildiği bir isimdir. Sayın Açık, herhangi bir partide siyaset yapma özgürlüğüne sahiptir, bunun kararını kendisi verir. Ancak Sayın Açık’ı kamuoyunda Cumhuriyet Halk Partisi ile siyaset yapıyormuş gibi gösterip şahsına yönelik yapılan itham ve algıların kesinlikle doğruluğu bulunmamaktadır. CHP olarak Sayın Açık ile milletvekili adaylığı bağlamında hiçbir görüşmemiz de olmamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Elazığ Milletvekili adayları, parti gelenek ve göreneklerini bilen, parti tabanından gelmiş kişilerden olmuştur, bundan sonra da öyle olacaktır” dedi.

Exit mobile version