Milletvekili Erol: Bu Ülkede Bir daha 28 Şubatlar, Çorumlar, Maraşlar, Sivas Katliamı Yaşanmasın

featured

Elazığ El-Cem ve Ehlibeyt Cemevleri’nde Muharrem Ayı’nın son gününde Aşure etkinliği gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen etkinlikte birlik ve beraberlik vurgusu yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, matem ayı olan Muharrem Ayında Kerbela’da şehit edilen Hz.Hüseyin’in adalet ve insanlık uğruna şehit olduğunu belirtti. Erol konuşmasına şöyle devam etti;

Konuşmasında birlik ve bütünlük mesajı veren CHP Elazığ Milletvekili de bu günün bir matem günü olduğuna vurgu yaparak,” Bu gün matem günü.Hz. Hüseyin adalet, insanlık, insan hak ve özgürlüğünü isterken muaviye’nin oğlu yezid tarafından katledilmiştir.Anadolu topraklarında ve İslam anlayışında öyle insan gönlünü hoş eden bir davranış verdır ki. Hz.Hüseyin Katledilmiştir. Ama İslam aleminde her evde bir Hüseyin vardır. Ama güç uğruna katleden ne muaviyenin ne de yezidin ismi anılmaktadırOnlar gücü yönetmiştir,ama, insanlık onuruna sahip olamamıştır.

Aslında bu gün  insanlığın kazanana değil, insanların gönlüne girenlerin değer gördüğü en anlamlı gün olmuştur. Ben bu toplumun bir parçasıyım. Herkes kendi inancını ,değerini, kendi onuru ve şerefi olarak görmeli ve bu ülke bir daha asla 28 Şubat’ lar gibi zihniyetlerle karşılaşmamalıdır. Ne siyasetçiler ne de devleti yönetenle asla insanların inançları, değerleri ,kılık kıyafetleriyle uğraşmamalıdır. Siyasetçilerin ve devletin görevi bütün inançlara eşit mesafede saygı göstererek, insanlarımızın tüm değerlerini saygı ve özgürlükler çerçevesinde yaşamasına katkı sunmaktır. Onun için ki bu ülkede ne 28 Şubatlar yaşansın, ne Çorumlar,ne Maraşlar yaşansın ne de Sivas’ta Yanan Madımak Oteli gibi insan vahşeti yaşanan olaylar yaşansın. Hepimiz barış ve kardeşlik duygusuyla bu ülkenin bir gerçeğiyiz. Alevi toplumunun Türkiye’de biz özelliği daha vardır. Türkiye’nin neresinde bir eve girerseniz girin kapıdan içeriye girdiğinizde iki resimle karşılaşırsınız. Biri inançsal değerlerimizden dolayı Hz.Ali’nin resmi, diğeri de Cumhuriyete ve devlete olan bağlılığımızdan dolayı Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi vardır. Bizim değerlerimiz budur. Bu devlet hepimizin, bu Cumhuriyet hepimizin, bu bayrak hepimizin, bu bayrak hepimizin. Kimse kimseden üstün ve ayrıcalıklı değil. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin yurttaşıyız dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili Erol: Bu Ülkede Bir daha 28 Şubatlar, Çorumlar, Maraşlar, Sivas Katliamı Yaşanmasın

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin