Milletvekili Erol, Cafer Yeşil’e Yapılan Saldırıyı Kınadı

featured

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Yıldızbağları Cem Evi’ne giderek geçtiğimiz günlerde Elazığ Belediye Meclis Üyesi Ve Alevi Dedesi Cafer Yeşil’in park halindeki aracına yönelik yapılan saldırıyı kınadı. Erol; konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Elazığ Belediyesi Meclis Üyesi, Elazığ Cem Kültür Vakfı Başkanı ve Alevi dedesi Cafer Yeşil’in park halindeki aracına 2 el ateş edilmişti.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Cafer Yeşil’e destek ziyaretinde bulundu.

EROL: “ÇOK ÜZÜNTÜ VERİCİ BİR OLAYLA KARŞILAŞTIK”

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Yıldızbağları Cem Evi’ne giderek; saldırının normal bir asayiş olayı olarak değerlendirmenin doğru olmayacağını söyledi. Erol, “Ne yazık ki geçtiğimiz günlerde çok üzüntü verici bir olayla karşılaştık. Yıldızbağları Cem Evi dedemiz ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Meclis Üyesi Cafer Yeşil’in aracına evinin önünde silahlı bir saldırı oldu tabi bunu normla bir asayiş olarak değerlendirmek doğru değil” dedi.

EROL: “ELAZIĞ VALİLİĞİ VE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KONUYLA DETAYLI ŞEKİLDE İLGİLENİYOR”

Erol, yapılan saldırının Elazığ Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’nün detaylı çalışmaları ile faillerini bulmaya yönelik çalışmalarını sürdürmeye devam ettiğini belirtti. Erol, “Elazığ Valiliğinin ve Emniyet Müdürlüğü’nün konuyla detaylı şekilde ilgilenmesi, failleri ortaya çıkarması ile ilgili çalışmaları da bizi bir anlamda da sevindirdi. Olay adli yargıya intikal etti adli yargı ve emniyet teşkilatları konunun her boyutunda inceleyerek yani bunun altında bir siyasi kasıt mı var herhangi bir dedenin buradaki görev anlayışıyla Cem Evi’ndeki yaklaşımıyla kaynaklanan bir sorundan kaynaklımı bir kasıtta dayalı bir eylem mi var bunları araştırıyor” şeklinde konuştu.

EROL: “SALDIRIYI ASLA KABUL ETMİYORUZ VE ŞİDDETLE KINIYORUZ, HERKES HADDİNİ BİLSİN”

CHP Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Cem Kültür Vakfı Başkanı ve Alevi dedesi Cafer Yeşil’e yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını söyleyerek konunun takipçisi olacaklarını söyledi. Erol, “Böyle bir saldırıyı asla kabul etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz, herkes haddini bilsin. İnsanları korutarak, insanları baskı altına alarak bu insanlık dışı eylemlerle kimse kimseyi yıldıramaz ve korkutamaz. Bu olayın üstüne gideceğiz yani yapanların yanına kar kalmayacak. Bu olayı mutlaka çözeceğiz ve çözüme kavuşturacağız. Kimseyi töhmet altında bırakmayacağız gerçek failler kimse bunun için uğraş vereceğiz. Biz olayın takipçisiyiz bizim olduğumuz yerde haksızlığa ve adaletsizliğe asla müsaade etmeyiz” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili Erol, Cafer Yeşil’e Yapılan Saldırıyı Kınadı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin