Milletvekili Erol: Elazığ’ı Sosyal Belediyecilik İle Tanıştıralım

featured

İrfan ARSLAN

Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart’ta yapılacak olan Yerel Yönetim Seçimleri için belirlediği Belediye Başkan adaylarının tanıtımı 15 Temmuz Meydanında yapıldı. Toplantıya CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, CHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Av. Coşkun Çağlar Duran, CHP Elazığ İl Başkanı Av. Onur Özkan ve İlçe Belediye Başkanları katıldı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol tanıtım töreninin açılışında yaptığı konuşmada, “Bu ilde her seçimde 3-4 Milletvekili çıkaran AK Parti aday tanıtım törenini spor Salonunda yaptı. Bu salonu Belediye Personelleri ile doldurdular. Biz ne yapıyoruz adaylarımızı meydanlarda tanıtıyoruz. Çünkü biz sokaklardayız.” dedi.

CHP Elazığ Belediye Başkanları adaylarının tanıtımında konuşan Gürsel Erol” Ben bu memlekette milletvekili olarak halkımın yanındayım. Elazığ’ın sesi olmaya devam edeceğim. Çünkü sizler bana inandınız seçtiniz. Bana inandınız güvendiniz. Bende sizlere hizmet edeceğim. Elazığ’da siyasetin tekelleşmesini kırmaya, fakir fukaranın hakkını aramaya devam edeceğim.

Beni dikkatle dinlemenizi rica ediyorum. 28 Dönem TBMM Milletvekilleri olarak çalışmaya başladığımız 7-8 ay oldu. Bu süre içinde Meclise 2 önemli yasa geldi. Bunlardan biri Terörü kınayan bir teklifti. Benim partim bildirgeye imza atmadı. Ben kalktım dedim ki ben Elazığ Milletvekiliyim. Bana yakışan bu bildirgeye imza atmaktı. Ben imzaladım. Ben bir daha milletvekili seçilir miyim diye derde düşmedim. Ben Elazığ Milletvekili olarak İsveç ile ilgili meclise gelen önergeye Hayır oyu vereceğimi bu meydanlarda açıkladım. Elazığ Milletvekillerinin de bunu yapmasını istedim. Geçtiğimiz hafta İsveç’in NATO üyeliği meclise geldi. Bu ilin Milletvekilleri bu önergeye Evet oyu kullandılar. Şimdi size soruyorum Kim Milliyetçi? Kim inançlara sahip çıktı? Burada Milliyetçi, İnançlı olanlar Mecliste el kaldır el indiriciler.

Ben altı yıldır bu ilin milletvekiliyim. Sizleri layığı ile temsil etmenin çabasındayım. Ben 12 Eylül darbesini de eleştirdim, 28 Şubat kararlarını da eleştirdim. Hepimiz bu ülkenin yurttaşlarıyız.  Ne olursak olalım hepimizin soyu sopu kendi şerefimiz, soyumuza sopumuza saygı duyacağız.”

2020 Depremi ve sonrasında ki süreçte Elazığ için ne yapılması gerekiyorsa bunun mücadelesini verdim. Sizlerde bundan dolayı bana olan desteğinizi artırdınız. 6 Şubat Kahramanmaraş depremleri sonunda 10 il Afet Bölgesi ilan edildi. Elazığ ilan edilmedi. Ben Cumhurbaşkanımızı aradım. Elazığ’ın Afet Bölgesi ilan edilmemesinden dolayı yaşayacağı mağduriyetini açıkladım. Akşamı Elazığ Afet Bölgesi ilan edildi. AK Partili Milletvekilleri Özel Kalem Müdürü ile görüştüklerini açıkladılar.

Önümüzde bir seçim var. Biz sizden Elazığ’da bir fark yaratmanızı talep ediyoruz. Şahin Şerifoğullarını başarısız bir başkan olarak görmüyorum. Kendine göre işler yapmıştır.

Elazığ, CHP’nin Belediye Başkanlığını kazanamamış ender illerden biri. Biz bir fırsat verirseniz, Çağlar Başkana da bir fırsat verin sizlere yeni bir Belediyecilik anlayışını gösterelim. Bunun adı Sosyal Belediyecilik.  İnsan merkezli, insana dokunan bir belediyecilik. Bunun örneği İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere birçok ilde var. Emeklilerimizin durumu ortada. Allah yardımcıları olsun. Emeklilere sosyal dengenin sağlanması için Belediye Bütçesinden her evden bir emekliye 2 ila 3 bin lira destek vereceğiz. Ona buna peşkeş çekmeyeceğiz Emekliye vereceğiz.

Elazığ Üniversite şehri. Elazığ’da 40 bin öğrencimiz var. Fakir fukaranın öğrencileri kuru ekmek yiyorlar. Öğrencilere Aşevi açacağız. Kreş yok. Elazığ Belediyesinde kreş açacağız. Bunları Televizyonlarımızda anlatacağız. Yerelde hiçbir Belediyemiz yok. Bir Belediyemiz olsa Kardeş Belediyecilik ile o belediyemizi kalkındırır insanlarımıza katkı sağlarız. Elazığ’ı Doğunun Paris’i yaparız. Elinizi vicdanınıza koyarak oy kullanın. Elazığ Sosyal Belediyeciliği görsün, birde bizi Belediyede deneyin. Başaramazsak bizi bu meydanlarda gezdirmeyin, sorgulayın.”

DURAN: BU ŞEHRİN 50 YILINI PLANLADIK

CHP Elazığ il başkanı olarak hiçbir zaman partizan bir siyaset olmadı. Her ortamda bu şehirde Elazığlı olunur düsturu ile hareket ettim. 2022 de 41 Mahallede 41 Proje ile her mahallede halkla, Esnafla buluştum. Çözüm yolları araştırdık ve bunları bu günler için hazır hale getirdik. 8 ay önce bu şehir bize büyük bir gurur yaşattı. Oylarımız yüzde yüz arttı. Bu şehirde Sosyal Belediyecilik anlayışlı için yola çıktık ve sizin desteğinizi istiyoruz. Bu şehri makam odalarından değil bu şehrin sokaklarından yönetmek. Bu şehrin beş yılını değil 50 yılını planlayarak yola çıktık. Hep bere ber daha yaşanabilir daha mutlu bir şehir için yıla çıktık.” dedi.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili Erol: Elazığ’ı Sosyal Belediyecilik İle Tanıştıralım

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin