Milletvekili Erol: İhtiyaç Olan Bölgelerde Kapatılan Köy Okulları Yeniden Açılacak

featured

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi ve 28. Dönem Elazığ Milletvekili adayı Gürsel Erol, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Ara vermeden devam ettiği ziyaretlerine kent merkezi başta olmak üzere ilçe, belde ve köyleri gezerek vatandaşlardan gelen talepleri dinleyen Milletvekili Erol, aynı zamanda iktidara geldikleri takdirde hayata geçirilecekleri projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuyor. Seçim bildirgesinde de yer alan ‘Eğitim’ ve ‘Kamu Binaları’ alanlardaki çalışmalarına değinen Milletvekili Gürsel Erol,   bu alanlarda hayata geçirecekleri projeleri bir bir saydı.

Kimsenin eğitimde mağdur ve mahrum kalmaması için gereken bütün adımları atacaklarını kaydedem Milletvekili Gürsel Erol, ” İhtiyaç olan bölgelerde kapatılan köy okulları yeniden açılacak. Zorunlu haller dışında taşımalı eğitim uygulamasına son verilecek. Eğitime erişim olanağı sınırlı olan köylerimizde, merkezi bölge yatılı ortaokulları ve pansiyonlu liseler yaygınlaştırılacak. Şavak ve Beritan aşiretlerinin ve mevsimlik çalışan ailelerin çocuklarının, ” Gezici Okul Modeli” ile eğitim ve öğretimden geri kalmaları engellenecek. Elazığ’daki tüm eğitim kademelerinde öğrenci başına düşen okul ve derslik sayıları artırılarak, bu okulların nitelikleri AB standartlarına yükseltilecek. Elazığ genelinde kreş ( erken çocukluk eğitiminde) okullaşma oranları yükseltilecek, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile her ilçemizde kreş ve erken çocukluk eğitim merkezi açılacak. İlimizdeki depreme dayanıksız olan ve yenilenmesi gereken okul binalarımızı en kısa sürede yıkarak, dayanıklı okullar inşa edilecek” dedi.

“KAMU BİNALARI”

Kamu binaları ile ilgili çalışmalarına değinen Milletvekili Erol, ” DSİ Bölge Müdürlüğü binası, rektörlük binası olarak kullanılması için Fırat Üniversitesi’ne verilecek. Belediyeye devredilen eski öğretmenevi tekrar Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilerek, Atatürk Evi ve Eğitim Merkezi haline getirilecek. Yatırımcı kamu kuruluşlarının binaları şehir dışına taşınacak” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili Erol: İhtiyaç Olan Bölgelerde Kapatılan Köy Okulları Yeniden Açılacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin