Milletvekili Erol, Karşıyaka Mahallesi’nde İncelemelerde Bulundu

featured

Karşıyaka Mahallesi’nin sorunlarını dinleyen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, şehirde sorunların giderek arttığını kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Karşıyaka Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Mahalle ziyaretine muhtarlık ile başlayan Milletvekili Erol, Muhtar Ruhi Demirbaş’tan sıkıntıları dinledi. Ardından 2020 depremi sonrası mahallede inşa edilen konutlarda incelemelerde bulunan Erol, depremzedelerden gelen şikayetlere kulak verdi.

EROL: ELAZIĞ’DA SORUNLAR GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR

CHP Elazığ İl Başkanı Coşkun Çağlar Duran ile birlikte mahalleyi gezen Erol, “6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremden sonra burada birçok bina ağır hasarlı tespit edildi. Bunların yıkımlarıyla ilgili süreç halen bekleniyor. Bölgede inanılmaz bir mağduriyet var. TOKİ konutlarını ziyaret ettik. Yapılmış TOKİ konutlarında zemin oturmasından kaynaklı sorunlar var. Kanalizasyonda sorun var. Asansör yuvalarında su birikiyor. Birçok sorunla Karşıyaka Mahallesi karşı karşıya. Bu sorunların çözümü aslında siyasi iradeye bağlı. Siyasi irade buralarla ilgili iradeyi ortaya koyarsa, bu mahallelerin gelişmesiyle ilgili doğru projeleri ortaya koyarsa aslında çözülmeyecek sorunlar değil. Elazığ’da sorunlar gün geçtikçe büyüyor” ifadelerini kullandı.

EROL: ELAZIĞ’DA KONUT SIKINTISI VAR

Milletvekili Erol, “Vatandaşın sorunları var. Bu vatandaşın sorunlarının çözümleriyle ilgili bunların, sorunların çözümleriyle ilgili bakanlarla, bürokratlarla görüşülerek çözülmesi lazım. Şu anda Elazığ’daki en ciddi sorunlardan birisi konut. İnsanlar kiraya çıkacak ev bulamıyorlar. Binalar yıkılıyor tamam, ama binalar yıkıldıktan sonra insanların yeni taşınabilecekleri binalar bulunamadı. Çok sayıda memur tayini var. Özellikle emniyet teşkilatından memur tayini var. Emniyet teşkilatından gelen arkadaşlarımız da konut bulmada sıkıntı ve sorun yaşıyorlar. Elazığ’da sorunlar gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bu yalnızca bir projenin yatırım programına alınması önemli değil. Günlük yaşamın düzenlenmesiyle ilgili, ihtiyaçların giderilmesi ile ilgili de bir siyasi iradeye ihtiyaç var. Buraya öncelik tanınması lazım. Ben bunları hep gündeme getirdim. Diğer milletvekili arkadaşlarımız ile ilgili şu an olumsuz bir yorum yapmak istemem. Çünkü daha yeni seçildiler ama yalnızca milletvekillinin görevi vatandaşı dinlemek değil, aynı zamanda vatandaşın sorunlarının çözümüyle ilgili de bir iradenin ortaya bırakılması lazım. Elazığ’da gittiğim her yerde sorunların çığ gibi büyüdüğünü görüyoruz” şeklinde konuştu.

DEMİRBAŞ: SEÇMEN SAYIMIZ DÜŞTÜ

Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Ruhi Demirbaş, “2012’den belli burası kentsel dönüşüm alanında. İmar yok, yol yok, ruhsat yok bu vatandaş ne olacak? Yık git, yık git buranın 7 bin seçmeni vardı. Şimdi 2-3 bin seçmene düştü. İnsanın anne babasının evi burada evini Yemişlik’te verdiler. Nasıl gidip gelecek? “dedi.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili Erol, Karşıyaka Mahallesi’nde İncelemelerde Bulundu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin