Milletvekili Erol, Osman Paşa’nın Elazığ Havalimanına verilmesi ile ilgili kanun teklifini sundu

featured

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Osman Erbaş’ın adının Elazığ Havalimanına verilmesiyle ilgili bir kanun teklifimiz var, eğer bu konuda kanun teklifi TBMM Genel Kuruluna indiğinde tüm partiler destek verip, Elazığ Havalimanının adının Osman Erbaş Havalimanı olarak değiştirilmesine katkı verilirse memnun oluruz” dedi.

8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, geçen hafta Bingöl’den Bitlis’e giderken Tatvan’da helikopter kazası sonucu 10 silah arkadaşıyla birlikte şehit düşmüştü. Korgeneral Osman Erbaş çalışmaları ile TSK’da insanlığı ve mütevazı kişili ile de Elazığlı vatandaşların gönlünde taht kurdu.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Osman Paşa’nın ve silah arkadaşlarının unutulmaması için isminin Elazığ Havalimanına  verilmesini kanun teklifi olarak sundu. Bugün söz alarak TBMM’de bir konuşma gerçekleştiren Milletvekili Erol, “Osman Erbaş’ın adının Elazığ Havalimanına verilmesiyle ilgili bir kanun teklifimiz  var, eğer bu konuda kanun teklifi meclis gündemine indiğinde tüm partiler destek verip, Elazığ Havalimanının adını Osman Erbaş  Havalimanı  olarak değiştirilmesine katkı verilirse memnun oluruz” dedi.

EROL TÜM PARTİLERDEN DESTEK İSTEDİ

Geçen hafta Tatvan’da helikopter kazasında hayatını kaybeden Elazığ 8. Kolordu Komutanı Osman Erbaş’ı ve 10 silah arkadaşını anmak için söz aldığını belirten Milletvekili Gürsel Erol, “Allah’tan rahmet dileklerimi iletiyorum. TSK’ye, devlerimize, vatanımıza ve milletimize de başsağlığı diliyorum. Osman Paşa,  gerçekten TSK içerisinde gönül adamlığı ile görev yapan bir komutandı. Elazığ’da görev yaptığı süre içerisinde tüm insanların gönüllerinde taht kurmuş, gittiği her yerde insan sevgisini önceleyen, terör örgütlerine karşın yılmadan korkmadan dik duran bir görev anlayışı ile bu güne kadar görev yapan birisiydi. Hatta cenaze töreninde eşi Ziynet Hanım, ‘Kızım olduğunda ancak bir saat yanıma uğradın’ diyerek mateminde Osman Paşa’nın görevine duyduğu sadakati ve bağlılığı en açık şekilde ifade etmişti. Doğal olarak ülkemizde her dönem teröre karşı mücadele verilirken birçok subayımız emniyet mensubumuz, güvenlik güçlerimiz ve generallerimiz şehit oldu. Ama biz bu şehitlerimizin adını yaşatmak için, şehitlerimizi toplumun bir parçası yapmak, isimlerini unutturmamak için zaman zaman adlarını parklara, caddelere, sokaklara, okullara, hastanelere verdik. Bir kanun teklifini bugün içeri işleme verdim. Osman Erbaş’ın adının Elazığ Havalimanına verilmesiyle ilgili bir kanun teklifimiz var. Eğer bu konuda kanun teklifi meclis gündemine indiğinde tüm partiler destek verip, Elazığ Havalimanının adını Osman Erbaş Havalimanı olarak değiştirilmesine katkı verilirse memnun oluruz. Aynı şekilde Cumhurbaşkanı hiç kanun değişikliğine gerek duymadan kararname ile  de havalimanının adını değiştirebilir. Bu hem şehitlerimize hem de silahlı kuvvetlerimize verdiğimiz bir değeri gösterecektir” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili Erol, Osman Paşa’nın Elazığ Havalimanına verilmesi ile ilgili kanun teklifini sundu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin