STANFORD Üniversitesi, dünyadaki bilim insanları arasında, ilk yüzde 2’lik dilime giren akademisyenleri açıkladı. Elazığ Fırat Üniversitesi, Türkiye’den bu listeye en fazla akademisyen yerleştiren 2. üniversite oldu.

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, FÜ’nün bu başarısını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı. Mecliste söz alan Prof. Dr. Erol Keleş, FÜ’nün başarısını kutladı.

Milletvekili Keleş konuşmasında: “STANFORD Üniversitesi, dünyadaki bilim insanları arasında, ilk yüzde 2’lik dilime giren akademisyenleri açıkladı. Elazığ Fırat Üniversite’si, Türkiye’den bu listeye en fazla akademisyen yerleştiren 2. üniversite oldu. Uluslararası ölçütler kullanılarak oluşturulan bu başarı, Elazığ Fırat Üniversitesi’nin dünyada saygınlığını artırarak, ön plana çıkmasını sağladı. Dünyada bu listeye 200 bin 644 bilim insanı girdi. Türkiye’den bin 202 Öğretim Üyesi bu listede yer alırken, Elazığ Fırat Üniversitesi’nden 49 Öğretim Üyesi listede yer aldı. Türkiye’den, İstanbul Teknik Üniversitesi 62 akademisyenle 1’inci, Elazığ Fırat Üniversite’si 49 akademisyenle 2’inci, Hacettepe Üniversitesi 42 akademisyenle 3’üncü sırada yer aldı. Elazığ Fırat Üniversitemize ve şehrimize gurur yaşatan, üniversitemizin dünya genelinde saygınlığını arttıran kıymetli Fırat Üniversitesi akademisyenlerini yürekten kutluyorum.” İfadelerini kullandı.