Milletvekili Keleş: “TOKİ Konut Fiyatları Memnuniyetle Karşılandı”

featured

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonrası rezerv alanlarında TOKİ tarafından yapılan konutların fiyatlarını değerlendiren AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, devletin halkının yanında olduğunu ve yaşanan acıları kısa sürede gidererek vatandaşları maddi olarak mağdur etmeden konutlarında yaşamalarını sağladığını söyledi.

Açıklanan TOKİ konutlarının ücretlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçmişte açıklanan fiyatlarla birebir örtüştüğüne dikkat çeken AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş şunları söyledi: “24 Ocak 2020 tarihinde yaşadığımız depremin ardından ilk gün ilimize gelen, yaraların bir an önce sarılması ve vatandaşın mağduriyetlerinin kısa sürede giderilmesi talimatını veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm talimatları zamanında yerine getirildi. Yaklaşık 25 bin konutun yapımına anında başlanıldı ve kısa süre içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. Vatandaşlarımızın, depremden bir yıl sonra taşınıp huzur ve mutlulukla oturdukları, depreme dayanıklı ve konforlu evlerinin TOKİ tarafından açıklanan bedellerinin hak sahipleri tarafından memnuniyetle karşılandığını gördük.  2 + 1 konutlarda ortalama 150.000,  3 + 1 konutlarda ise ortalama 190.000 TL olarak belirlenen fiyatlar, güncel konut fiyatlarının oldukça altında olup ödemeler 18 yıl süresince yıllık olarak gerçekleştirilecek.  Bankaya dilekçe verilmesi halinde ise toplam borç 216 aya bölünerek taksitle ödenecek olması da ayrı bir avantajdır”.

Halkın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği sözleri bir bir yerine getirdiğine olan inancının ve güveninin 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde sandığa yansıdığını dile getiren AK Parti Milletvekili Keleş; “TOKİ tarafından açıklanan ilimiz deprem konutlarının bedeli de gösteriyor ki halkımız Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği sözü tutan bir lider olduğunu çok iyi biliyor. Bunun en önemli göstergesi ve somut delili, 14 ve 28 Mayıs seçim sonuçlarıdır. Halkımız, konutları bedava vereceğini söyleyen bir siyasiye değil, konutları vatandaşları mağdur etmeyecek bir bedelle yapacaklarını açıkça ifade eden bir lidere inanarak güvenmiş ve başta deprem bölgeleri olmak üzere tüm ülkede desteğini vererek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeniden seçmiştir” dedi.

AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş; “Deprem konutlarımız hızla tamamlanıp halkımıza teslim edilirken, imalattan ve işçilikten kaynaklı birtakım küçük çaplı problemler ile ortak alanlarda yapılan ağaçlandırma çalışmaları ve sosyal donatılarda oluşan olumsuzlukları da biliyoruz. Bunlarla ilgili sorunları, hem ilgili firma hem de TOKİ yetkililerine iletiyor aynı zamanda takibini yapıyoruz. Halkımızın hizmetlerden memnuniyeti ve duası bizler için en önemli kazanımdır” ifadelerini kullandı.

Öte yandan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş çiftçiler için Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileri ile görüşme gerçekleştirdi.  Tahılda hasat mevsiminin başlamasıyla birlikte üreticinin ürününü değerinden satması amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileri ile görüşerek alımların açıklanan tarihten önce yapılmasının sağlandığını ifade eden AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş,: “Çiftçilerimizin ürettiği tahılların değerinden alınması amacıyla TMO ile yaptığımız görüşmeler sonucu, alımlara başlandı. Üreticilerimiz tahıllarını TMO’nun anlaşmalı lisanslı deposuna teslim ederken, uzun kuyruklar oluşmasından dolayı yetkililerle tekrar görüşülerek randevu sistemine geçilmesi sağlanmış olundu. Üreticilerimiz 26 Hazirandan itibaren Toprak Mahsulleri Ofisi’nin web sayfasından randevu alarak ürünlerini teslim edecek ve böylelikle zaman kaybının ve uzun bekleyişlerin önüne geçilmiş olacak” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili Keleş: “TOKİ Konut Fiyatları Memnuniyetle Karşılandı”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin