Milli Eğitim Müdürlüğü Ve Fırat Elektrik AŞ Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

featured

Günümüzde en temel ihtiyaçlardan biri haline gelen enerjinin kullanımı ile doğal kaynaklar hızla tükenmekte, çevre kirliliği, iklim değişikliği ve enerji için yüksek maliyetler oluşabilmektedir. Enerji verimliliği ile yaşam standartlarımızı düşürmeden kullandığımız enerji miktarını azaltarak, enerji tüketiminde yapacağımız küçük önlemlerle büyük tasarruflar sağlayarak gelecek nesillere daha temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakabiliriz anlayışıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Tasarruf İçin Enerjik Eğitim” projesi hazırlandı.

Proje kapsamında okul ve kurumlarda enerji tasarrufu konusunda çeşitli toplantı, panel ve seminerler düzenlenerek enerji tasarrufu konusunda farkındalık oluşturulması planlanıyor.

Türkiye genelinde yapılan projeler incelendiğinde yapılan bütün projelerde sadece bir alandaki tasarruf ele alınmışken, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan projede üç alanda da kullanılan enerji kaynaklarının kıt olduğunu ve birlikte tasarruf edilmeleri gerektiğini düşünülerek 3 alanın tasarrufuna yer verildi.

Proje İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT ve Fırat Elektrik AŞ Müdürü Müjdat ÇELİK tarafından Mesleki Eğitim Şube müdürü Metin ÖZGEN ve proje yürütücülerinin katılımıyla Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde imzalandı.

Fırat Elektrik AŞ Müdürü Müjdat ÇELİK imzalanan proje ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlardaki enerji tasarrufunun artmasının ve enerjinin öneminin öğrenciler tarafından kavranmasının amaçlandığını söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT Enerji Verimliliği Haftasına denk gelen bu haftada böyle bir projenin imzalanmasının kendileri için mutluluk verici olduğunu ifade etti. YİĞİT;

“Bu proje ile her kademede okuyan öğrencilerimizin enerjinin etkin kullanımı ve israfının önlenmesi ve okullarımızdan başlamak üzere bunun bir kültür haline gelmesi için alanında uzman kişiler tarafından okullarımızda seminerler verilecek, okullarımızın 6 aylık enerji tüketimleri baz alınarak en fazla enerji tasarrufu yapan okullarımıza hediyeler verilecektir. Ayrıca öğrencilerimiz arasında şiir, fikir yarışması ve senaryoya dökme ve kompozisyon yarışmaları yapılacak ve dereceye giren öğrencilerimize çeşitli ödüller verilecektir.

Projemizin hazırlık aşamasından bugüne kadar gerek maddi, gerekse manevi anlamda bize desteğini esirgemeyen Fırat Elektrik Elazığ İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz.  Yine projenin okullarımızda daha etkili yürütülmesi ve yapılacak olan seminerlerde bize personel desteği sağlayacak olan Aksa Doğalgaz ve DSİ 8.Bölge Müdürlüğümüze de şükranlarımızı sunuyoruz. Projemizin ilimiz özelinde ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyoruz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milli Eğitim Müdürlüğü Ve Fırat Elektrik AŞ Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin