Hazreti Muhammed’in Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen ve Üç Aylardan Recep-i Şerifin 27. Gecesini şereflendiren Miraç Kandili  idrak ediliyor. Ayrıca bu gece Allah, Hazreti Muhammed’e İsra Suresi’nde de yer alan insanın yaşama hakkını, şeref ve haysiyetini korumayı, toplumun huzur ve güvenini sağlamayı amaçlayan ahlak ve fazilet düsturlarını bildirdi.

Miraç kandili nedeniyle Elazığ’daki camilerde de mevlid okutuldu.

 

 

İzzetpaşa Camisi’nde 6 Şubat Depreminin 1. yıl dönümünde depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımız içinde mevlid okutularak dualar edildi.

 

 

Mevlide katılan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Emniyet Müdürü Adnan Karayel, İl Müftüsü İrfan Üstündağ ve vatandaşlar ellerini semaya depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için açtı.

 

 

Elazığ İl Müftüsü İrfan Üstündağ, miraç gecesinde peygamber efendimizin miraca yükseldiğini, burada Allah’ın Müslümanlara müjdelerde bulunduğunu söyledi.

 

 

Öte yandan Ziver Vakfı tarafından Miraç Kandili ve 6 Şubat depreminin 1. yıldönümünde hayatını kaybeden vatandaşlar için Hacı Veysel Demirci Camisinde Mevlid-i Şerif okutuldu.