MÜFTÜ AYDIN KAN BAĞIŞINDA BULUNDU!

20210308-muftu-aydin-kan-bagisinda-bulundu-679616-4f1b7fc62607349c4d29

Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Elazığlıları kan bağışına davet eden Müftü Aydın, her konuda olduğu gibi yardımlaşma ve dayanışmanın önemine değinerek salgın sürecinde kan bağışının daha bir anlam kazandığına işaret etti.

Öğretmenevi önünde konuşlanan Kızılay kan bağışı otobüsünde kan verdikten sonra açıklamada bulunan Müftü Aydın; “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” vesilesiyle 5 Ekim 2020 tarihinde İl Müftülüğü personelleri olarak kan bağışında bulunmuştuk. Bugün de şahsım olarak kan bağışında bulundum. Kan, en temel hayat kaynağıdır. Bir canlıda kan akışının durması demek, hayatının sona ermesi anlamına gelmektedir.

Kan stoklarına her zaman ihtiyaç olmakla beraber özellikle içinde bulunduğumuz bu salgın döneminde bu ihtiyaç daha da artmıştır. İnşallah verdiğimiz kanlar nice canlıların kurtuluşuna ve tedavisine vesile olacaktır” dedi.

Periyodik olarak kan verdiğini belirterek, kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu hatırlatan Aydın açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Dünyayı saran bu salgın hastalık sürecinde birbirimize olan yardımlaşmamız ve dayanışmamız daha bir anlam kazanmaktadır. Ülkemizdeki Covid-19 salgını sebebi ile vatandaşlarımız kan verme konusunda çekince yaşayabilirler; ancak Kızılay kan merkezlerinde sosyal mesafe kuralına uyarak, hijyenik bir ortamda, vatandaşlarımız kan bağışında bulunabilirler. Kan bağışçılarımızı bağışta bulunmaya davet ediyor ve tüm Elazığlıları kan verme konusunda duyarlı olmaya çağırıyorum” şeklinde konuştu.

Exit mobile version