Geçtiğimiz günlerde yetkililer tarafından Elazığ’da Zafran Mahallesi’nde yapılacak  iki etaptan oluşan 1. etapta 448, 2. etapta ise 361 konut olmak üzere toplamda 809 konut yapılacağı duyuruldu.

Yenimahalle Muhtarı Ayhan Yılmaz, Yenimahalle ve Zafran Mahallesi’nde yapılacak olan 809 konut için yetkililere teşekkür etti.

 

 

Yenimahalle Muhtarı Ayhan Yılmaz, Elazığ Valisi Doç. Dr. Ömer Toraman’a, Elazığ Milletvekillerine, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na ve tüm yetkililere teşekkür ederek şunları söyledi; ‘’6 Şubat 2023 Tarihi’nde meydana gelen asrın felaketinde Yenimahalle ve Zafran Mahallesi’nde bulunan birçok bina eski yapı stokundan kaynaklı hasar görmüş ve mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız birçok sorunla karşı karşıya kalmıştı. Bizlerde 26 Şubat 2023 Tarihi’nde bir basın açıklaması yayınlayarak mahallerimizde yaşanan konut ihtiyaçlarını gündeme getirip, siyasilerimize çağrıda bulunmuştuk. Mahallemizde evleri hasar gören ve sorunlar yaşayan vatandaşlarımız için yaptığımız çağrı karşılık buldu ve geçtiğimiz günlerde yetkililer tarafından Zafran Mahallesi’nde iki etaptan oluşan toplamda 809 konut yapılacağını açıklandı. Yetkililerimizin bu açıklamasının ardından mahallemizde büyük bir mutluluk oluştu. Göreve geldiğim ilk andan itibaren mahallemizde yaşanan sorunları yetkililerimize ulaştırmak için büyük çabalar gösterdim ve bu çabalar meyvelerini vermeye başladı. Bundan sonrada mahallemizde yaşanan tüm sorunları sona erdirmek için var gücümüzle çalışıp, mahallemizi daha da güzel bir hale getireceğiz.  Bu vesileyle mahallemizdeki konut ihtiyacının giderilmesi için çaba gösteren Elazığ Valisi Doç. Dr. Ömer Toraman’a, Elazığ Milletvekillerine, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na ve tüm yetkililere teşekkür ederim. Ayriyeten 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve asrın felaketi olarak ülkemizi yasa boğan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza tekrardan Allah’tan rahmet; ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.’’ Diye konuştu.