Elazığ’da 19 Ekim muhtarlar günü münasebetiyle yapılacak olan etkinlikler muhtarların talebi üzerine iptal edildi. Gazze’de yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye’de 3 gün Milli Yas ilan edilmesinin ardından İptal edilen etkinlikte muhtarlar ortak açıklama yaptı.

 

 

Elazığ Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ahmet Gül, İsrail’in Filistin’de yapmış olduğu saldırılara tepki gösterdi.

Gül, İsrail’in çocuk kadın demeden, masum ve mazlum Filistinlilerin katledilmesini protesto etmek amacıyla toplandıklarını ifade ederek: “İşgalci İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde çocuk, kadın demeden masum Filistinli müslüman kardeşlerimizin üzerinde vahşice yaptığı katliamları protesto etmek için toplandık. Ümidimiz öncelikle bütün Müslüman devletlerin birleşerek bu zulme dur demek için gerekli adımları atmasıdır.” Dedi.

 

 

Tüm Elazığ Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ayhan Atlan ise, İsrail’in Filistin’e yapmış olduğu saldırıları muhtarlar olarak kınadıklarını söyleyerek: “birçok etkinlik yapmamız gerekirken ülkemizde 3 günlük yas ilan edildi. İsrail’in Filistin üzerindeki bu katliamı muhtar arkadaşlar olarak kınıyoruz. Bu işgalci İsrail’e bir dur deme zamanı geldi artık. En son saldırıda 500’ün üzerinde kardeşimizin katledilmesine duyarsız kalmak elde değil.” İfadelerini kullandı.