MÜSİAD Başkan Gürkan “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketini” Değerlendirdi

featured

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, “Açıklanan Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi’ni olumlu buluyoruz. İnşallah tedbirler sayesinde hedeflenen ekonomik istikrar sağlanacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından duyurulan Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi’ne ilişkin açıklamalarda bulunan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, programın uygulanması halinde makroekonomik istikrarın güçleneceğine inandığını vurguladı.

Başkan Gürkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi açıklandı. Açıklanan paketin ekonomide olumlu gelişmelere vesile olacağına inanıyoruz. Üç ana başlık içeren pakette taşıtlardan kamu binalarına, yatırım projelerinden diğer harcama türlerine kadar birçok alanda tedbirler ile halkımızın temel sorun olarak gördüğü enflasyon konusunda yürütülen kararlı mücadeleye de katkı sağlanması hedefleniyor. En önemli önceliği hayat pahalılığını bir sorun olmaktan çıkarmak olan bu programın dezenflasyon sürecine de katkı sağlaması hedefleniyor. Bizler iş dünyası olarak enflasyonla mücadeleyi odak alan tedbirlerin ekonomik programı daha da güçlendireceğini ve verimliliği arttıracağını düşünüyoruz. Devlet harcamalarının rasyonelleştirilmesi, israf ve verimsizliğe yol açan kamu harcamalarından tasarruf edilmesi ve bu kaynakların verimli harcama alanlarına yönlendirilmesi, sadece bütçe disiplini için değil, aynı zamanda ekonomik gelişme açısından da fayda sağlayacaktır. Böylece ülkemizin, uzun vadeli hedeflerine daha emin adımlarla ve sürdürülebilir biçimde ilerleyeceğine inanıyoruz. İnşallah bu tedbirlerin sonuçları en kısa sürede toplumumuzun faydasına olacak şekilde neticelenir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MÜSİAD Başkan Gürkan “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketini” Değerlendirdi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin