MÜSİAD dost meclisinin konuğu Turan Karahan oldu

featured

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Elazığ’ın Geleneksel olarak düzenlenen Dost Meclisi Toplantısının bu haftaki konuğu Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan oldu. Toplantı Genç MÜSİAD Başkanı Furkan Göçer’in ev sahipliğinde gerçekleşti. MÜSİAD Elazığ üyelerine İl Tarım ve Orman  Müdürlüğünün faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. İlde yapılan tarımsal, hayvansal, sulama faaliyetleri sektörler ile alakalı sorunlar ve çözüm önerileri, ilde kooperatifleşme ile alakalı fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Gürkan; “öncelikle davetimize icabet eden kıymetli Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan’a teşekkürlerini belirterek  müdür Turan Karahan’ın Elazığ’da üstlenmiş olduğu görevlere başladığı günden bu güne kadar Elazığ’ın Tarımına hayvancılığına gerçekten önemli katkılar sağladığını” söyledi.

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü  Karahan açıklamasında: Kıymetli MÜSİAD Başkanımız Tekin Gürkan ve MÜSİAD ailesi üyelerini şahsım ve müdürlüğüm adına selamlayarak, bu güzel ortam da bizleri konuk ettikleri için Tekin Başkanıma ve Genç MÜSİAD Başkanına teşekkür EDİYORU. 2012 yılından bu güne kadar geçen süre içinde MÜSİAD ailesi ile sürekli birlikte olduğunu belirten Karahan, bu sebepten dolayı kendisini bu aileden gördüğünü ve bundan memnuniyet duyduğunu belirtti. 2012 yılında TKDK kurucu il Koordinatörlüğü görevine başlayan Karahan ,dört yıl sonrasında şu an yürütmekte olduğum il Tarım ve Orman Müdürlüğü görevini yürütmekte olduğunu, birlikte İlimiz için daha güzel verimli çalışmalar yapacağını belirtti. Dört yıllık TKDK İl koordinatörlüğü görevindeyken İlimiz Türkiye genelinde İPART programında en fazla destek alan iller arasında yer aldı. Kanatlı sektörü başta olmak üzere, işleme sektöründe, depolama sektöründe, paketleme ünitelerinde, küçük ve büyük baş hayvancılık projelerinde ilimize çok ciddi yatırımlar gerçekleşti. 2016 yılında il Tarım ve Orman Müdürlüğü görevine geldikten sonra, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programları, basınçlı sulama sistemleri, genç çiftçi projelerinde, diğer teknik hizmetler ile ilgili çalışmalarımızı ekip arkadaşlarımız ile birlikte çok ciddi bir seviyeye ulaştırdıklarını belirtti.2021 yılı içerisinde Pandemi ve ekonomik sıkıntıların olmasına rağmen İlimiz Türkiye’de en fazla proje veren 2. İl durumunda olduğunu söyledi. Bu gün itibari ile 34 adet ekonomik yatırımlarda toplamda 65 milyon hibeye tekabül eden projelerimiz onaylandığını. Basınçlı sulama sistemlerinde 97 tane projenin onaylandığını ve projelerin de miktarının 3.4 milyon olduğunu söyledi.

Karahan; İlimizde ve bölgemizde ve yurt genelinde yaşanan kuraklık ile alakalı %30 ile %90 arasında kuraklıktan etkilenme durumu olduğunu, bunun ile alakalı ilimizde yapmış olduğumuz tespitlerde bazı bölgelerde %30 il %80 arasında etkilenme olduğunu bu konu ile alakalı raporlar hazırlanarak Bakanlığa ilettiklerini ifade etti.

Toplantı soru ve cevap bölümü ile devam ederek, Elazığ için yapılacak çalışmalar, sorunlar ve çözüm önerileri ortaklık kültürünün ve kooperatifleşmenin yaygınlaştırılması için karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantı sonrasında MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Güran, İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan’a  yapmış olduğu çalışmalarından dolayı plaket takdiminde bulundu.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MÜSİAD dost meclisinin konuğu Turan Karahan oldu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin