Olumsuzluklar Eğitimi Etkilemedi

featured

İrfan ARSLAN

2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılında yaşanan olumsuzluklara rağmen eğitimde sıkıntı yaşamadıklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, “6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem ülkemizde büyük acıya yol açtı. Ancak yaralarımızı sararak eğitim ve öğretimde sıkıntı yaşanmaması adına büyük bir gayret gösteren tüm yöneticilerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Eğitim ve Öğretim yılının sonuna geldiklerini ve yorucu geçen yılın ardından tatile girdiklerini belirten Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit şunları söyledi.

“2022-2023 eğitim öğretim yılının bu son gününde sizlerle birlikte olmaktan ve karne heyecanınızı paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

Bugün 9.500 Öğretmenimiz ile 553 eğitim kurumumuzda öğrenim gören 137 bin öğrencimiz karnelerini alarak güzel bir tatile girmiş olacaklar. Uzun ve verimli geçen bir eğitim öğretim sezonunun ardından tatili hak eden anaokulundan liseye kadar tüm öğrencilerimizi kutluyorum.

Eğitim öğretim yılının bu son gününde öğrencilerimizle birlikte tüm anne ve babalarımızın da tatlı bir telaş içerisinde olduklarını biliyor, tüm velilerimize de bize ve okullarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.

Asıl ve önemli teşekkürümüzü de Kahramanmaraş depreminin meydana getirdiği tüm olumsuz şartlara rağmen eğitim öğretim sezonunun sorunsuz bir şekilde sonuçlanması için emek sarf eden bütün yönetici arkadaşlarıma ve eğitimin temel taşı olan değerli öğretmenlerimize yapmak istiyorum.” dedi.

YAZ TATİLİNİ OKUYARAK DEĞERLENDİRİN

Yaz tatiline girecek olan öğrencilerin tatil süresince çok kitap okumalarını ve sosyal Kültürel etkinliklerde yer almalarını isteyen MEM Mehmet Yiğit, “Sevgili Öğrenciler;  Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, mutlu bireyler olarak yetişmeniz içindir. Karne heyecanını yaşadığınız bu günde başarılı olanlarınız olacağı gibi beklediği notu alamayanlar da olacaktır. Aldığınız kötü notları değiştirmek, kendinizi geliştirmek ve eksikliklerinizi gidermek tamamen sizin elinizdedir ve bu tatil bunun için büyük bir fırsattır.

Unutmayın ki karne sizin kişiliklerinizin ve becerilerinizin fotoğrafı değil sadece bir araçtır. Ancak karne, sizlerin çabalarınızı, özverinizi ve disiplininizi de gösterir. Önemli olan yarınlara hazırlandığınız bu günlerde eksiklerinizi görmeniz ve çalışmaya devam etmenizdir. Biliyorsunuz hiçbir başarı tesadüfi değildir. Bu bakımdan okulda öğrendiklerinizin üstüne tatilde yeni bilgi ve beceriler ekleyerek öğrenme yolculuğunuzu çeşitlendirerek sürdürmeniz gerekiyor.

Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatilinizi dinlenerek geçiriniz ancak kendinize okul dışında öğrenme fırsatları oluşturunuz. Unutmayınız ki dinlenmek, hiçbir şey yapmamak demek değildir.  Sizler, ülkemizin yarınlarısınız, geleceğe sizler yön vereceksiniz. Güçlü yarınlarımızın teminatı olmanız için kitap ve diğer kaynaklarla kendinizi geliştirmeniz büyük önem taşıyor. Bu yüzden tatilde daha çok kitap okuyun, sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklere katılın. Yaparak ve severek öğrenmeyi ilke edinerek ilgi alanlarınızın kapısını çalın, buna göre kendinizi geliştirin.” dedi.

“ÖĞRETMENLER SABIRLI VE HOŞ GÖRÜLÜ İNSANLARDIR”

Eğitim ve Öğretim yılının sona ermesi ile birlikte meslektaşlarına da seslenen Yiğit, “ Kıymetli Meslektaşlarım, Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olmasının yanı sıra aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz.

Bizlere emanet edilen her çocuk bizim de çocuğumuz evladımızdır. Kendi çocuklarımıza gösterdiğimiz sevgi ve şefkati öğrencilerimize de gösterdiğimiz müddetçe çocuklarımızın başaramayacağı üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk yoktur.

Eğitim ve öğretim yılı boyunca yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ve teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken sergilediğiniz fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir.” dedi.

“KARNE ÖĞRENCİNİN ÇALIŞMA ÜRÜNÜDÜR”

Öğrenci velilerine de seslenen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, “ Saygıdeğer Veliler, Karne notları, çocuğunuzun bir yıl boyunca gösterdiği çalışma davranışlarının ürünüdür.  Ancak bu notlar çocuğunuzun kişilik değerlendirmesi değildir. Karne sonucuna göstereceğiniz tepkinizde ve çocuğunuza yönelik tutumunuzda bunu göz önüne almalısınız.

Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefi. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim ve öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu yakından biliyoruz.

Uzun yaz tatili, çocukların zorunlu öğretim programları yerine kendi istek ve tercihleri doğrultusunda öğrenmeyi yeniden keşfedeceği eğlenceli bir dönem olabilir. Tarihi mekânlara yapılan geziler, müze ziyaretleri, köy ve doğa gezileri bu bağlamda çocuklarımızın dünyalarını zenginleştirmek için büyük bir fırsat.  Zira okuldaki eğitim ortamlarının ötesine uzanabilmek, çocuklarımızı hayata hazırlamak daha da önemlisi tatilden kaynaklanan öğrenme kaybını azaltmak gerekiyor. Unutmayalım ki, çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz nitelikli serbest zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi çok değerlidir.

Sizlerin, bu süreçte daima yanımızda olacağınız inancıyla; sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve saygıdeğer velilerimizi kutluyor, tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Olumsuzluklar Eğitimi Etkilemedi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin