ÖSYM İl Temsilcisi Prof. Dr. Ölçücü: Sınav Üç Oturum Halinde Yapılacak

featured

ÖSYM İl Koordinatörü Prof. Dr. Ali ÖLÇÜCÜ 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde, Temel Yeterlilik Testi(TYT), Alan Yeterlilik Testi(AYT) ve Yabancı Dil Testi(YDT) olarak üç oturumda yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi, sınava girecek adaylara yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Ali ÖLÇÜCÜ’nün YKS ile ilgili açıklaması şöyle;

2023 yılında İlimizde YKS’yetoplam 418 binada 107.451 aday girecektir. Adaylar, sınavın sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra;  öğleden sonraki oturumunda ise saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Adayların sınava girerken yanlarında; sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, geçerlilik süresi dolmamış pasaport, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartın aslı, Pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartının aslı, T.C. Kimlik Kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen ve yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan “fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkotlu- kare kodlu” veya “fotoğraflı, barkotlu- kare kodlu” Geçici Kimlik Belgesi de sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir. Bunların dışında; Sürücü belgesi, meslek kimlik kartları, öğrenci kimlik kartı vb. diğer tüm belgeler, sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

Nüfus cüzdanlarını kaybeden adaylar için, Cumartesi günü saat 07.00-10.00 arası, Pazar günü saat 07.00-15.30 Nüfus İl ve sınav yapılan İlçe Müdürlükleri açık olacaktır.

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adaylar, sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya, araç gereç vb. getirmemelidirler. Adayların sınavda kullanacakları gereçler; kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.

Adayların sınavdan önce sınav giriş yerlerini önceden mutlaka gidip görmeleri, adayların yararına olacaktır.

Adayların sınava sadece bir refakatçı ile birlikte gelmeleri ve aday yakınlarının sınavın başlaması ile birlikte sınav binalarının ve okul bahçelerini, sınav bitimine kadar mutlaka boşaltmaları ve bina çevresinde gürültü yapmamaları önemle rica olunur.

Sınava girecek tüm adaylara başarılar dilerim.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÖSYM İl Temsilcisi Prof. Dr. Ölçücü: Sınav Üç Oturum Halinde Yapılacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin