Özçelik: İcra Yoluyla Tahsil Edeceğim

featured

Elazığ Belediyesi, bünyesinde çalıştırdığı ve yaşadığı sağılık problemi nedeniyle haksız bir şekilde işten çıkardığı personellerin mahkeme kanalıyla hak ettiği küçük alacağını ödemekten imtina ediyor. Belediye olarak düzenlediği onlarca etkinliklere yüzbinlerce liralık ödemelerde bulunan Elazığ Belediyesi, haksız işten çıkardığı personellerin açtığı davayı kazanması sonucu personeline ödemesi gereken küçük miktarı ödemek yerine Mahkemenin aldığı kararlara itiraz ederek personelini üzmeye devam ediyor.

NE OLDU

Elazığ Belediyesi bünyesinde bulunan EBUAŞ’ta çalışan Gamze Özçelik yaşadıklarını anlatırken “4 sene önce EBUAŞ a bağlı olan kültür park ofis çalışanıydım. 4 Yıl önce yılbaşında evimin önünde kayarak kaval kemiğimi kırdım. Ameliyat oldum. Ameliyatlı iken usulsüzce işten çıkarıldım. Psikolojik baskı yapılarak istifa dilekçesi yazmam istendi, kabul etmeyip dava yolunu seçtim. O günden bugüne davalıyız EBUAŞ la. Kaval kemiğimi kırmıştım raporlu hasta iken işten çıkarıldığımı öğrendim. Daha sonra hata olmuş diyip dönüş yapıp alt birimde kasiyer olarak iş teklifinde bulundular sağlık durumum nedeni ile ayakta kalmamın pek mümkün olmadığını söyledim. Çıkış verdiler. Haklarımı almak için mahkemeye başvurduk.

Bir kısmını ancak alabildim. Şu an kesinleşmiş mahkeme kararı çıkmış olmasına rağmen haklarımı alamıyorum avukatım icra işlemlerini başlattım.” Dedi

SIKINTILARIM SÜRÜYOR

İşten çıkarılmasının ardından yaşadığı süreç içinde dava açmasına ve davayı kazanmasına karşılık alacağının ödenmediğini belirten Gamze Özçelik; “O süreç içinde benimle birlikte çıkışı verilen bazı çalışanlar daha sonra yeniden işe alındı.

Açtığım davayı kazanmış olmama karşılık benim alacaklarımı ödememek adına Elazığ Belediyesi sürekli olarak davada alınan karara itiraz ederek mağduriyetimin devamına neden oluyor.

Dava sonucu alacağımdan küçük bir miktar kaldığı görülecektir. Bu küçük miktarı ödememek adına yapılanlar gerçekten çalışmayan biri olarak benim mağdur olmama neden oluyor. Elazığ Belediyesinin dava kararına itiraz etme yerine alacağımı ödemesini ve yaşadığım mağduriyetimi gidermesini istiyorum. Onlar ödemeden imtina ediyorlar bende icra yoluyla alacağımı tahsil edeceğim.” Dedi.

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
4
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Özçelik: İcra Yoluyla Tahsil Edeceğim

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin