Özel İdare’de ‘İktidar Referanslı’ Personele Kurum Arası Geçiş Kıyağı

featured

EVREN DEMİRDAŞ

Elazığ İl Genel Meclisi MHP Grup Sözcüsü Raif Aslan, İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan Yatırım A.Ş’de yüzlerce personel olmasına rağmen 7 personelin herhangi bir kura yapılmadan Personel A.Ş.ye geçirilmesine tepki gösterdi.  Aslan, “Yatırım A.Ş.’den yüzlerce işçi çalışırken Personel A.Ş’ye geçirilen bu 7 kişi kura yöntemiyle seçilmedi. Personel A.Ş.’ye geçirilen kişilerin referanslarının kim olduğuna dair bilgiler bize geldi. Personel A.Ş.ye geçirilen personellerin iktidar referanslı kişiler olduğunu hatta iktidar milletvekillerinden birinin danışmanının referansıyla gelen kişiler.” dedi.

Elazığ İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan Yatırım A.Ş.’den Personel A.Ş.’ye  personel geçişleri Ak Parti ile MHP’yi karşı karşıya getirdi. İl Genel Meclisi MHP Grup Sözcüsü Raif Aslan, Ak Parti referanslı personellerin kurasız bir şekilde Personel A.Ş.’ye geçirildiğini duyurdu. Aslan, geçişlerin diğer personellere haksızlık olduğunu ifade etti.

‘İKTİDAR REFERANSLI 7 İSİM PERSONEL A.Ş.YE GEÇİRİLDİ’

İktidar referanslı 7 isim Personel A.Ş’ye geçirildiğini belirten Elazığ İl Genel Meclisi MHP Grup Sözcüsü Raif Aslan, “İl Özel İdaresi’nin Personel A.Ş. ve Yatırım A.Ş. adında iki tane şirketi var.  Aldığımız bilgiye göre Yatırım A.Ş. üzerinden kaydırılarak, Personel A.Ş.’ye 7 personel kaydırılmış. Bu 7 kişinin referansının kim olduğu, kimler tarafından yapıldığı bilinmiyor. Geçmişte de bildiğimiz gibi iktidarın referansıyla birçok kişi burada işe girdi. Yatırım A.Ş.’de birçok çalışan varken neden bu 7 kişiye öncelik tanındığı, işe alınan 7 kişinin referansının kim olduğu, birkaç isimlerini öğrendik. Ama bizler emin olmak adına şirketleri değiştirilen bu kişilerin kimler olduğunu yetkililerden öğrenmek istiyoruz. Yatırım A.Ş.’den yüzlerce işçi çalışırken Personel A.Ş’ye geçirilen bu 7 kişi kura yöntemiyle seçilmedi. Personel A.Ş.’ye geçirilen kişilerin referanslarının kim olduğuna dair bilgiler bize geldi. Personel A.Ş.ye geçirilen personellerin iktidar referanslı kişiler olduğunu hatta iktidar milletvekillerinden birinin danışmanının referansıyla gelen kişiler.” dedi.

‘BİRÇOK PERSONELİN HAKKI YENİLİYOR’

Personel A.Ş.’nin Yatırım A.Ş.’ye göre maaşlarının yüksek olduğunu belirten Aslan, “Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi tasarruf tedbirleri dönemindeyiz. Yatırım A.Ş.’de  çalışan personelinin aylığı ile Personel A.Ş.’de personelinin maaşı aynı değil. Tasarruf tedbirleri döneminde böyle bir şey yapılması doğru mu? Bence doğru ve uygun değil neden bu döneme denk geldi? Dönem olarak da benim aklımda soru işaretleri var. Sayın Valimiz biz seçilip geldiğimizde bizi sağ olsun davet etmişti, biz ziyaretine gittiğimizde bize ‘Bu dönemde tasarruf tedbirlerine uyarak işçi ve eleman alımında daha dikkatli olacağız kimseyi almayacağız’ dedi. Onun için özellikle bu dönemde bu kaydırmanın yapılmasının çok yanlış bir işlem olduğunu düşünüyorum. 7 kişinin Personel A.Ş.’ye geçmesi demek Yatırım A.Ş.’de oluşan 7 kişilik boşluğun yeni kişiler alınarak doldurulması demek. Birçok kişinin bu durumda da hakkı yeniliyor” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Özel İdare’de ‘İktidar Referanslı’ Personele Kurum Arası Geçiş Kıyağı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin