Potanın Perileri Yarı Final Peşinde

8

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play Off Çeyrek Final serisinde mücadele veren İl Özel İdare Kadın Basketbol takımı yarı finale yükselme maçında Ankara’da BOTAŞ ile üçüncü kez karşılaşacak.

Normal sezonun tamamlanmasının ardından ligde ilk sekiz takım sezon başında belirlenen kurala göre eşleşti. Çeyrek Finalde BOTAŞ ile eşleşen İl Özel İdare ilk maçta Ankara’da rakibine 72-43 mağlup olmuştu. Seride 1-0 geriye döşün ilimiz temsilcisi ilimizde oynadığı karşılaşmada normal süresi eşitlikle sonuçlanan karşılaşmanın uzatma bölümünde rakibine üstünlük sağlayıp karşılaşmadan 73 -69 üstünlükle ayrıldı ve seriyi 1-1’e taşıdı. Çeyrek Finalden Yarı Finale yükselecek takımı belirleyecek olan üçüncü karşılaşma 20 Nisan’da Ankara Spor Salonunda oynanacak.

İl özel İdare Basketbol takımı Başantrenörü Mehmet Özkan, “Yarı Finale yükselmenin mücadelesini vereceğiz. Rakibimizi artık daha iyi tanıyoruz. Rakibimizi durdurmanın mücadelesini verirken hızlı hücumlar ile d e sayı üretme ve istediğimiz sonucu alarak yarı finale yükselmenin mutluluğunu yaşamak ve yaşatmak isteyeceğiz. Tabi ki zorlu bir mücadele olacak ve biz kazanmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Exit mobile version