PROF. DR. ÇOBAN: GENÇLERİN TBMM’DE SESİ OLACAĞIM

featured

14 Mayıs’ta yapılacak olan Genel Seçimlerde Bağımsız Milletvekili adayı olarak katılan ve seçim çalışmalarını sürdüren Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof.Dr. Bilal Çoban; “TBMM çatısı altında gençlerin sesi olacağım” dedi

Bağımsız Milletvekili adayı Prof.Dr. Bilal Çoban yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Gençlerin mecliste sesi olmak isteyen bir kişi olarak, öncelikle gençlerin sorunlarını ve taleplerini iyi anlıyorum. İlk fırsatta Gençlerin eğitim, işsizlik, barınma, sağlık gibi konularda yaşadıkları sorunlar ve beklentileri mecliste dile getirip ve çözüm önerileri sunacağım.” dedi.

“ELAZIĞ’IN NÜFUSU YÜZDE 18 ORANINDA GENÇLERDEN OLUŞMAKTADIR”

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre 2021 yılı sonu itibarıyla Türkiye’nin toplam nüfusu 84 milyon 680 bin 273 kişi iken 15-24 yaş grubundaki genç nüfus 12 milyon 971 bin 289 kişi oluşturmaktadır.. Genç nüfus, toplam nüfusun %15,3’ünü oluşturdu. Genç nüfusun %51,3’ünü erkek nüfus, %48,7’sini ise kadın nüfus oluşturmaktadır.

Elazığ’ın ise yüzde 16,1 ile yüzde 18 arasında genç nüfusu olduğu, Nüfus projeksiyonlarına göre genç nüfusun toplam nüfus içindeki oranının 2025 yılında yüzde 14,3, 2030 yılında yüzde 14 olacağı öngörülmektedir.  Öngörülmektedir.  2022 verilerine göre; Elazığ’ da  15-19 Yaş grubunda 44.615 (% 7,54)  genç  20-24 Yaş  grubunda 48.649 ( % 8), gencimiz  25-29 Yaş grubunda 43.450 ( % 7,35) oranında  gencimiz bulunmaktadır.

“ELAZIĞ, TÜRKİYE’DEKİ DİĞER BİRÇOK ŞEHİR GİBİ İŞSİZLİK SORUNUYLA KARŞI KARŞIYADIR”

Elazığ’daki Gençler, iş bulmakta zorlanmakta ve gelecek kaygısı yaşamaktadırlar. Gençler, ailelerinin ve toplumun beklentilerine uygun davranmakta zorlanmaktadırlar.  Ekonomik zorluklar, gençlerin yaşam standartlarını etkilemektedir.  Bu durum, eğitim, sağlık, iş bulma ve diğer birçok alanda sorunlara yol açmakta,  gençlerin gelecek kaygılarını artırmakta ve aileleri için de büyük bir endişe oluşturmakta gençlerin geleceğini olumsuz etkilemektedir.

“GENÇLERİN  MECLİSTE SESİ OLMAK İÇİN ÖNCELİKLE SEÇİMLERE KATILMALI VE OY KULLANMALIDIRLAR”

Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçim çalışmaları kapsamında genç arkadaşlarla her zaman bir araya geldiğini  ifade ederek; “Gençlerin siyasi katılımı ve temsil oranı da artırılmalıdır. Gençlerin siyasi siyasi süreçlere aktif olarak katılmaları teşvik edilmelidir. Gençlerin siyasi süreçlere katılımı arttıkça, mecliste de daha fazla genç temsilci olacaktır. Gençlerin mecliste sesi olmak için öncelikle seçimlere katılmalı ve oy kullanmalıdırlar. Gençlerin oy kullanma oranı arttıkça, siyasi partiler de gençlerin taleplerine daha fazla önem verecektir. Bu şekilde, gençlerin mecliste sesi olması daha da güçlenmiş olacaktır.”

Elazığ’dan Milletvekili olarak seçildiğim taktirde, Elazığ’daki ve Bölgedeki gençlerin mecliste sesi olmalarına ve problemlerine çözüm üretmeye yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğini söyledi. “

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
PROF. DR. ÇOBAN: GENÇLERİN TBMM’DE SESİ OLACAĞIM

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin