Prof. Dr. Özer: Başkanları Ve Başkanlık Düşünenleri Bekliyoruz

featured

İrfan ARSLAN

Elazığ 19 Ekim’de şehir ve kent kavramının ele alınacağı önemli bir ev sahipliği yapacak. Fırat Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer 10 Ekim’de ilimizde yapılacak olan Akıllı Şehirler ve  Akıllı Belediyecilik paneline tüm Belediye Başkanları ile Belediye Başkanlığını düşünenleri davet etti.

Gazetemizi ziyaret eden ve Genel Yayın Yönetmeni Efraim Gündem’e panelle ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer “Akıllı şehirler (Akıllı kentler), çevreye uyumlu fiziksel, dijital ve insan sistemleri ile kişilerin yaşam kalitesini artıran; modern, rekabetçi, fonksiyonel ve sürdürülebilir bir gelecek sunan; ileri yaşamsal teknolojiler ile desteklenmiş şehirlerdir.

Şehirlerin ortaya çıkması çok eski tarihlere dayanırken özellikle 18. yüzyılda sanayi devrimiyle birlikte şehirleşme süreci hız kazanmıştır. Günümüze doğru nüfus artış hızının artmasıyla birlikte planlama, yönetim, güvenlik, ulaşım ve düzenleme gibi alanlarda çeşitli sorunların artmasına sebep olmuştur. Bunun sonucunda şehirlerin geleceğe yönelik planlaması ve akıllı çözümlerin gerekliliği ortaya çıkmış ve dolayısıyla insanların yaşam kalitesinin arttırılması zorunluluğu doğmuştur. Tüm bu gelişmeler sonucunda akıllı şehir (smart city) kavramı ortaya çıkmıştır.” dedi

“Akıllı Şehirler ve Akıllı Belediyecilik Uygulamaları” adlı panelin operatörlüğünü yapacak olan  Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi. Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer,  10 Ekim 2023 Salı günü Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda  saat 09.30 da  başlayacak olan panele bu konuda kendi alanlarında çok önemli isimlerin katılacağını belirterek şunları söyledi.

“ 10 Ekim’de ilimizde gerçekleştireceğimiz bu panele ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Taha YÜCEL, ASELSAN Akademi Direktörü Prof. Dr. Abdurrahman AKYOL, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara İl Başkanı Prof. Dr. Şeref SAĞIROĞLU, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Uzmanı Burcu GÜNDOĞDU, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzuhan Burcu GÜLTEKİN ve Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhsin T. GENÇOĞLU katılım sağlayarak önemli bir bilgi aktarımında bulunacaklar.

Biz de ilimizin geleceği adına ilimizde görev yapan ve 31 Mert 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Başkan adaylığını düşünenleri, bu konuya duyarlı olanları panelimizde olmalarını istiyoruz.” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Prof. Dr. Özer: Başkanları Ve Başkanlık Düşünenleri Bekliyoruz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin