Proje İhalesi Teklifleri Alındı

featured

İrfan ARSLAN

Kuzey ile Güneyi birbirine bağlayacak ve özellikle yaz aylarında uzun kuyrukların yaşandığı Pertek Feribot ile sağlanan ulaşım çilesini sona erdirecek olan Pertek Köprüsü projesinde ilk somut adım atıldı.

Tunceli ile Elazığ arasında yapılması planlanan ve bu konuda gerekli girişimlerin yapılmasının ardından yatırım programına alınan Pertek Köprüsü için Karayolları Genel Müdürlüğü Proje ihalesini gerçekleştirdi. Yapılan ihaleye 16 firmanın katıldığı ve bu firmaların ön yeterlilik değerlendirmesinin yapılmaya başlandığı açıklandı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof.Dr. Erol Keleş konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’nün bölgede yapılması planlanan köprü için 4 ayrı güzergah belirleyerek proje aşamasını tamamladığını belirtmiştik. Genel Müdürlük belirlenen güzergâh ile ilgili olarak proje hazırlaması için firmaların tekliflerini aldı. Bu teklifleri veren firmaların ön yeterliliklerinin değerlendirmesine başlandı. Bunun sonucunda teklif veren firmalardan değerlendirmeyi geçenler ile ihale yapılacak. İhaleyi kazanacak olan firma çalışmalarına başlayacak.” Dedi

KUZEY ÇEVRE YOLU, GÜNEY ÇEVRE YOLUNA BAĞLANIYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu ile görüşen ilimiz milletvekilleri  Ejder Açıkkapı ve Elazığ Belediye  Başkanı ile ziyaret ettiklerini belirten Prof.Dr. Erol Keleş, bu görüşmeden  elde ettiği en önemli yatırımlardan biri de geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan ve Keban yolunu Pertek yolu ile Harput’a bağlayan Kuzey çevre yolunun, Malatya yolu Fırat Üniversitesi Harput yerleşkesi mevkiinde  Güney Çevre Yoluna bağlama projesi oldu.

Daha önce Baskil kavşağına bağlanması gündeme gelen ancak bunun ulaşım aksında bazı sorunlar oluşturacağı gerekçesi ile şehri daha dış çerçeveden kuşatan bir proje yapıldı ve Kuzey Çevre Yolunun daha geniş bir alandan geçerek Malatya yoluna bağlanması kararlaştırıldığını da belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Proje İhalesi Teklifleri Alındı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin