Elazığ Valisi Ömer Toraman, Regaip Kandili Dolayısıyla Yayınladığı Mesajında; “Birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan üç ayların manevi ikliminde mübarek Ramazan Ayı’nın müjdecisi olan bir Regaip Kandili’ne daha erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Regaip Kandili Allah’ın insanlığa lütuf ve inayetinin ihsan edildiği özel bir gecedir. Kalplerimizi sevgiyle dolduran, yardımlaşma duygularımızı artıran bu mübarek gecede ettiğimiz tüm duaları Rabbim kabul eylesin. Bu duygu ve düşüncelerle başta Elazığlı hemşehrilerim olmak üzere, ülkemiz ve İslam âleminin Regaip Kandili’ni tebrik ediyor, İslam dünyasında akmaya devam eden kan ve göz yaşının bir an önce durmasını, vatanımızı ve milletimizi her türlü afet ve musibetlerden muhafaza etmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Elazığ İl Müftüsü İrfan Üstündağ, Regaip Kandili Dolayısıyla Yayınladığı Mesajında; “Mübarek Ramazan ayının habercisi üç ayların başlangıcı, Regaib kandilini 11 Ocak 2024 Perşembe gününü cumaya bağlayan gece idrak edeceğiz. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) üç ayların başlangıcında “Allah’ım! Receb ve Şaban ayını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına eriştir” diye dua eder ve bu kutsal iklimde nafile ibadetlerini daha da artırırdı.  Regaib herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek, elde edilmesi arzu edilen değerlere ulaşmak için çaba sarf etmek demektir. Dünyanın koşuşturmacası içerisinde insanoğlu maneviyata ait değerleri bazen unutabilmektedir. Bu mübarek gün ve geceler kendi özümüze döndüğümüz unuttuklarımızı hatırladığımız önemli zaman dilimleridir. Bu zaman dilimlerinde eksiklik ve noksanlıklar tespit edilerek Rağbetler, arzu ve istekler Allah’a ve onun yanındakilere yöneltilmeli, yanlış yerlere yöneltilmiş isteklerden de vaz geçilmelidir. İbadetlerle ilgili eksiklikler bu zaman dilimlerinde giderilmeli ve ömrün kalan kısmında devamlı hale getirilmelidir. Bu zaman dilimleri Allah’ın yasakladığı haramların terk edileceği ve bir daha dönülmemeye karar verileceği günlerdir. Bu mübarek iklim tövbe ve istiğfar günleridir. Kendimizle yüzleşme fırsatını kullanarak arınma imkanını değerlendireceğimiz günlerdir.  Allah’ın rahmet ve merhametinin üzerimize bol bol aktığı günlerdir. Daha iyi ve güzel bir hayat için başlangıç günleridir. Birlik ve beraberliğimize ve kardeşliğimize yardımlaşma ve dayanışmamıza vesile kılacağımız günlerdir. Aramızda bulunması muhtemel ayrılık ve sevgisizliklerin ortadan kaldırılacağı günlerdir. Regaib kandilinin başta Filistin olmak üzere dünyanın değişik coğrafyalarında zulüm altında ve sıkıntı içerisinde olan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını yüce Mevla’mızdan temenni ediyor, Aziz milletimizin ve Alemi İslam’ın Regaib kandilini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, Regaip Kandili Dolayısıyla Yayınladığı Mesajında; “Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol, üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, Ramazan ayının da müjdecisi olan bir Regaip Kandili’ne daha kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz. Maneviyatın daha yoğun yaşandığı rahmet, mağfiret ve merhamet mevsimi olan üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını arttıran, maneviyatımızın yükselmesine vesile olan özel ve güzel gecelerdir. Bu sebeple bu mübarek gün ve geceleri fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları unutarak kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Feyiz ve bereket dolu mübarek Regaip Kandili’nin; kardeşlik ve barış duygularını güçlendirmesi, özellikle de Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı savaş ortamının bir an önce son bulması, ülkemiz ve tüm İslam âlemine bu mübarek günlerin huzur, mutluluk, sağlık ve barış getirmesi temennisiyle tüm Elazığlı hemşerilerimin Regaip Kandili’ni ve üç aylarını kutlar, yapılan duaların İslam âleminin kardeşlik, birlik, dirlik ve beraberliğine katkıda bulunmasını temenni ederim” dedi.