istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Rektör Göktaş: Hukuk Fakültesi İçin Cumhurbaşkanı Onayı Bekliyoruz

featured

İrfan ARSLAN

Ülkemizin en eski ve köklü üniversitelerinden biri olan Fırat Üniversitesinin bünyesinde eksik olan bazı fakültelerin eğitime kazandırılması çalışmalarının sürdüğü açıklandı. Önceki yıllarda Fırat Üniversitesi Senatosu tarafından alınan karar ile Üniversite bünyesinde Hukuk Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Ziraat Fakültesi kurulması kararı kapsamında, YÖK Başkanlığına yapılan başvuruda Hukuk Fakültesinin açılması yönünde olumlu bir karar alındığı, ancak YÖK Başkanlığında yaşanan değişim nedeniyle kararın Cumhurbaşkanı onayına henüz gitmediği açıklandı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Göktaş, Gazetemize yaptığı açıklamada “ Üniversitemiz ülkemizin köklü üniversitelerinden biri. Üniversitemiz bünyesinde hem yeni bölümler açılması hem de mevcut bölümleri geliştirme çalışmalarımız var. Bu çalışmalardan biri Üniversitemizde açılması planlanan Hukuk Fakültesi. Hukuk Fakültesinin açılması adına YÖK’e başvurumuzu yaptık. YÖK bu başvurumuzu olumlu karşıladı ancak YÖK’te Başkan değişimi yaşandı. Şimdi tekrar bu konuda yeni Başkanımız ile bir görüşme yapacak ve teklifimizin onayı için Cumhurbaşkanlığına gönderilmesini talep edeceğiz.

Yine Üniversitemiz bünyesinde açılması için karar alınan Eczacılık Fakültesi ile Ziraat Fakültesi bu dönem için açılması zor. Önümüzdeki yıllarda bu fakültelerin açılması için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Bu çalışmalarımız kapsamında Bazı Meslek Yüksek Okullarının açılması da planlandı. Bunlardan biri olan Baskil MYO’ya bu yıl öğrenci alınacak.”

“Aşı En Önemli Tedbir”

Eğitim ve Öğretimin iki yıldır uzaktan yapıldığını, Üniversitelerde bu yıl Eğitim ve öğretimin yüz yüze yapılması için gerekli tüm önlemlerin alındığını ve yüz yüze eğitime başlanacağını belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Göktaş  “ Bilindiği gibi ülkemizde ki tüm üniversiteler gibi bizde son iki eğitim ve öğretim yılında uzaktan eğitim verdik. Bu eğitim ve Öğretim yılında ise yüz yüze eğitime başlanması planlandı. Biz de bu eğitim ve öğretim yılı için tüm önlemlerimizi alıyoruz. Ancak burada özellikle şunu belirtmek istiyorum. Tüm vatandaşlarımızın covid 19 ile mücadelede arzulanan neticeye ulaşılmasına katkı sağlamaları adına mutlaka aşılarını yaptırmalarını istiyoruz. Buna öğrencilerimiz de dâhil. Üniversitemiz açıldığında, üniversitemizde eğitim alan on binlerce öğrencimiz ülkemizin farklı illerinden buraya gelecekler. Biz burada gerçekten sağlıklı bir ortam oluşturma adına gerekli önlemlerimizi almış olsak bile gelen öğrencilerimizin de mutlaka aşılarını yaptırmaları ve yapılan bu hazırlıklara katkı sağlamalarını istiyoruz. Tabii ki gelecek olan öğrencilerimizin barınmalarını sağlayacakları yurtlarında sağlık yönünden hiçbir problem oluşturmamasını sağlayacak çalışmaların yapıldığını, önlemlerin alındığını biliyoruz. Tüm kurumlarımız ile buna hazır olmamız gerekiyor.” Dedi

Eğitim Ve Öğretim 5 Ekim’de Başlayacak

Fırat Üniversitesinde 2021-2022 Eğitim ve öğretim yılının 5 Ekim’de başlayacağını belirten Rektör Prof.Dr. Fahrettin Göktaş “ Bu yıl üniversitemizi kazanıp gelecek olan öğrencilerimizin üniversitemize kayıtları 23 Ağustos’ta başlayacak ve 1 Eylül tarihinde tamamlanacak.

Üniversitemizde daha önce belirlenen Akademik Takvime göre uluslararası öğrencilerin kayıtlarının ardından belirlenen sınavlar yapılacak. Öğrencilerimizin ders kayıtlarını yaptırmalarının ardından 5 Ekim de Üniversitemizde eğitim ve öğretime yani ders dönemine başlanmış olunacak. Üniversitemiz bünyesinde ki Tıp Fakültesi ile Diş Fakültesinde ise 2021-2022 Eğitim ve Öğretim 13 Ekim’de başlayacak.

Biz bu eğitim ve öğretim yılında, üniversitemizde eğitim alacak olan tüm öğrencilerimizin hiçbir olumsuzluk yaşamadan eğitim ve öğretimlerini almalarını sağlamak adına gerekli tüm önlemleri almış olacağız. Burada bir kez daha şunu belirtmek istiyorum ki üniversitemiz de eğitim alacak olan tüm öğrencilerimizin mutlaka aşılarını yaptırmalarını istiyoruz. Çünkü bu mücadelenin en önemli silahı aşıdır” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Rektör Göktaş: Hukuk Fakültesi İçin Cumhurbaşkanı Onayı Bekliyoruz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin