Türk Ocakları Elazığ Şubesi’nin Cumhuriyet’in 100. Yıl dolayısı ile gerçekleştirdiği etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda 7 Kasım Salı günü Ahmet Tevfik Ozan Kültür ve Kongre Merkezi’nde Cumhuriyet’in 100. Yılında Elazığ’da Yükseköğretim “Rektör Hocalar Konuşuyor” konulu panel gerçekleştirildi.

Panele Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ve Eski Fırat Üniversitesi Rektörleri Prof. Dr. Eyüp Günay İspir, Prof. Dr. Ahmet Feyzi Bingöl, Prof. Dr. Mehmet Hamdi Muz ve Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ katıldı.

 

 

Panelin açılış konuşmasını yapan Türk Ocakları Elazığ Şube Başkanı Doç. Dr. Yavuz Haykır, panele katılan davetlilere ve konuşmacı olarak gelen Eski Fırat Üniversitesi Rektörlerine teşekkür etti.

 

 

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesi’nin geçmişten bu güne başarısını artırarak geldiğini ifade ederek bu başarıyı kalıcı hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

 

Eski Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Eyüp Günay İspir, Fırat Üniversitesi’nde eğitimde kullanılan teknoloji seviyesinin oldukça yüksek olduğunu ifade ederek, Elazığ’da ikinci bir üniversitenin kurulması için gerekli şartların olgunlaştığını söyledi.

 

 

Panelde konuşan Eski Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Fırat Üniversitesi’nin araştırma üniversitesi olmasının oldukça önemli olduğunu söyleyerek, Elazığ’a ikinci bir üniversite kurulması gerektiğini ifade etti.

 

 

Eski Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hamdi Muz, görev yaptığı dönemde bölge üniversiteleri iş birliği projesi ile birçok fakülteye öğretim görevlisi kazandırdıklarını ifade etti.

 

 

Eski Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Görev yaptığı süre boyunca Üniversiteyi cazip hale getirmek için çalıştıklarını söyleyerek Elazığ’a kurulacak ikinci bir üniversitenin hedefe yönelik, dünyada da ses getirebilecek bir amaçla kurulması gerektiğini ifade etti.