Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Karadağ, Budva’da gerçekleştirilen 10. Uluslararası Bilim, Kültür ve Spor Kongresi’ne katıldı.

Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın yanı sıra Karadağ Büyükelçisi Barış Kalkavan, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen yer aldı.

27-30 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, etkinliğe katılmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek Fırat Üniversitesi hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Göktaş, yarım asırlık geçmişe sahip olan Fırat Üniversitesi’nin Türkiye’nin öncü üniversitelerinden biri olduğu belirterek Ar-Ge ve projeye oldukça önem verildiğini söyledi. Rektör Prof. Dr. Göktaş, Fırat Üniversitesi’nin Araştırma Üniversitesi olduğunu da vurgulayarak araştırma üniversitesi kimliğine dikkat çekti. Rektör Prof. Dr. Göktaş, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından sunumlara geçildi. Kongre; Spor ve Sağlık Bilimleri, Sosyal Beşeri ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar ve Tasarım, Eğitim Bilimleri ile Dil ve Edebiyat Bilimleri, Fen Bilimleri ve Matematik alanlarını kapsıyor.

Etkinlikle, uluslararası alanda bilim insanlarını bir araya getirmek ve bilimde yapılan çalışmalara uluslararası düzeyde katkı sunmak amaçlanıyor.