Rektör Prof. Dr. Peker ELEP ve ELSAD Toplantılarına Katıldı

featured

Elazığ Ekonomi Platformu Ve Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği tarafından yakın zamanda Tunceli Munzur Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Kenan Peker için iki yarı program düzenlendi.

Geçtiğimiz gün Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığından Tunceli Munzur Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Kenan Peker Elazığ’da iki ayrı programa katıldı.

Programların ilki TEİAŞ’ta Elazığ Ekonomi Platformu tarafından gerçekleştirilen toplantı ile başladı. Toplantıda Elazığ’ın zenginliklerini katma değer olarak şehre nasıl kazandırılabileceği üzerine konuşuldu.

Ekonomi Platformu Başkanı Ayhan Şimşek, toplantıda yer alan Ak Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş’e yeni görevinde başarılar dilerken, Tunceli Munzur Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Kenan Peker’in yeni görevi ile Elazığ’a fayda sağlayacağına inandığını dile getirdi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş platformlarla birlikte Elazığ ve Türkiye Ekonomisine katkı sağlamak için çalışacaklarını söyleyerek: “Konu Elazığ olunca, Elazığ’ın ekonomisi olunca mutlaka siyasi açıdan da bizi gerçekten yakından ilgilendiren bir konu. Bundan sonraki süreçte platformlarımızda ve özellikle ekonomi platformuyla Elazığ’ın ekonomisine ve globalde baktığımız zaman da Türkiye ekonomisine nasıl katkı yapabiliriz diye birlikte çalışacağız, birlikte çok önemli işler başaracağız. Çünkü Elazığ gerçekten ekonomi açısından da turizm açısından da birçok konuda potansiyel bir şehir konumunda. Bu şehri ayağa kaldırmak için bir de üzerimize özellikle Elazığ milletvekilleri olarak, Cumhur İttifakı’nın milletvekilleri olarak elimizden ne geliyorsa sonuna kadar çabalayacağız, emek vereceğiz” şeklinde konuştu.

Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker, Elazığ’da yapılacak olan çalışmalara katkı sağlayacakları için mutlu olduğunu dile getirerek: “Elazığ’ımızın arzuladığı bir birliktelikti. Cumhur İttifakı olarak bu konuda bir arada olmaktan ve sayın vekilimizin yapmak istediklerine bizde karınca kararınca katkıda bulunmaktan mutluluk duyduğumuzu belirtiyorum” dedi.

Ekonomik anlamda yükselişe geçtiğini söyleyen TEİAŞ Bölge Müdürü Ahmet Saraç, yapılan toplantılarla çalışmaların hız kazandığını aktardı.

Bir Diğer program Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği’nde yapıldı.

Gerçekleştirilen Genel İstişare toplantısında konuşan ELSAD Başkanı Murat Erdoğan, Prof. Dr Kenan Peker’in Elazığ’daki görevinde de önemli çalışmalarının olduğunu anımsatırken,  bundan sonraki çalışmalarını rektörlük görevinde ulusal çaptaki çalışmaları ile devam ettireceğine inandığını kaydetti.

Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker, Türkiye Yüzyılına bölgeden Elazığ ile birlikte önemli işler yapılarak destek verileceğini söyledi.

Toplantı sonrası Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker’e plaket takdim edildi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Rektör Prof. Dr. Peker ELEP ve ELSAD Toplantılarına Katıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin