Saadet Partisi, Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

2 (1)

Yaren KAYA

Saadet Partisi düzenlediği tanıtım toplantısında Merkez, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığı’nın düzenlediği aday tanıtım toplantısı Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleşti.

Toplantıya Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Bodruk, Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın, ilçe ve belde belediye başkan adayları, teşkilat mensupları ve partililer katıldı.

BODRUK: “ELAZIĞ’I MİLLİ GÖRÜŞLE YENİDEN BULUŞTURACAĞIZ”

Saadet Partisi olarak her zaman hak ve adalet anlayışlarını ortaya koyduklarını ve seçimden başarı ile çıkacaklarına inançlarının tam olduğunu belirten Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Bodruk, “Bizler Saadet Partisi olarak bütün bir siyasi tarihimizin merkezine hak ve adalet anlayışımızı koymuşuz. İşte bu seçimlerde de yine hak ve adalet anlayışımızın gereği olarak insanlığımıza yapılan haksızlıkların karşısında duruyor bütün bu haksızlıkları gidermeye talip oluyoruz. Geriye dönüp bakıldığında belediyecilik anlamında milletimizin gönlünde taht kuran bir anlayış varsa oda Milli Görüş belediyeciliğidir. 31 Mart’ta şehrimizin milli görüş belediyeciliğine kavuşturacağız inşallah”dedi.

AKIN: “PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİP, SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

Elazığın sorunlarını çözmek için hazırladıkları 40 stratejik 10 tamamlayıcı projeyi başkan olması halinde hayata geçireceğini belirten Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Akın, “Bugün maalesef hangi mahalleye giderseniz gidin her yer çukurlarla dolu, kaldırımlar bozuk, şehir merkezi viran olmuş, hemşehrilerimiz temel hizmetlerin eksikliğiyle boğuşuyor. Elbette sorun varsa çözüm de var. Az evvel izlediğiniz 40 stratejik 10 tamamlayıcı projeyi bir buçuk ay önce tüm hemşehrilerimize arz ederek projelerini ilk açıklayan aday olduk. Kurgulanmış, önceden planlanmış toplantılarla dostlar bizi alışverişte görsün diye değil hemşehrilerimizin ayağına giderek hakikati anlattık. Hemşehrilerimiz her gittiği yerden bizi alkış ve büyük desteklerle uğurladı. Belediyecilik teknik ve ciddi bir iştir. Başta ben deniz olmak üzere mühendis bir belediye başkan adayı olarak huzurlarınıza geldim. Belediye meclis üyelerimiz liyakatli ve toplumun tamamını temsil ediyor. Belediye meclis üyelerimiz rahmetli Hamza Yanılmaz döneminde en büyük hizmetleri beraber yaptığı kadrolara listemizde yer verdik. Kadrolarımız hazır, projelerimiz hazır. Her türlü zenginliğin üzerinde oturan Elazığ, bölgesinde lider olmak için hazır. Temel hedefimiz milletimizin kaynaklarının başkalarının değil sadece milletimizin cebine girmesidir. Oluşturduğumuz projelerle inşallah ilimizin başta temel hizmetlerini yani imar, yol, su, kanalizasyon, çevre sağlığı, kentsel dönüşüm gibi hizmetleri mükemmelen yapmaktır. Diğer taraftan ilin ekonomisini kalkındıracak projelerimizle işsizlik ve geçim sıkıntısı problemlerini ortadan kaldırmaktır. Şehrimizin problemlerini bireysel değil bütüncül ve herkesi kapsayıcı şekilde çözeceğiz. Doğukent-Hilalkent Tramvay hattıyla şehrimize sınıf atlatarak büyükşehir olma yolunda ilk adımı atmış olacağız.” dedi.

AKIN: “2 AY ÖNCEKİ OY POTANSİYELİMİZ 46 BİNDİ”

Hazırlanan projelerle ilgili bilgi verip, Saadet Partisinin 2 ay önce şehir merkezinde oy potansiyelinin 46 Bin olduğunu belirten Akın,  “Kuracağımız güneş enerjisi santraliyle yıllık 350 milyon TL’lik gelir elde edeceğiz. Elektrik masrafından kurtularak projelerimizi finanse edip belediyemizin borçlarını ödemiş olacağız. kanal yirmiüç. Kaynak suyu fabrikası, halk ekmek fabrikası, yöresel ürünleri paketleme fabrikası, orta ölçekli imalatçılar sanayi sitesi, örnek mahalle, kentsel dönüşüm, esnaf ticaret sitesi, hazar gölü, Harput turizm tesisleri, Harput teleferik hattı gibi projelerle hemşehrilerimizin işsizlik, geçim sıkıntısı gibi sorunlarından kurutulmasını sağlayacağız. Birileri maksatlı ve algı oluşturma çabası içerisinde şahsıma ve projelerime tek söz edemezken şu ifadeleri kullanıyor; Abdullah Başkan çok iyi çok kaliteli çok layık belediye başkanı olmaya çok layık bir başkan, projeleri de çok güzel ancak oyları kafi gelmez diye ifade ediyorlar. Ben bugün buradan ilk defa açıklamak istiyorum, 2 ay önce, biz aday olmadan önce yaptırmış olduğumuz 12 tane anket var. Bu anketleri açıklamak istiyorum. 2 ay önceki oy potansiyelimiz 46 bindi şehir merkezinde. Herkes hesabını buna göre yapsın kimse Saadet Partisi’ni getirip bir elbise biçmesin, rol biçmesin” dedi.

Konuşmaların ardından Saadet Partisi Elazığ merkez, ilçe ve belde belediye başkan adayları kamuoyuna tanıtıldı.

Exit mobile version