Sağlık Müdürlüğünde Bebek Ölümleri “Veke” Toplantısı Yapıldı

featured

Elazığ Sağlık İl Müdürlüğünde Bebek ölümleri Vaka Sunumu toplantısı yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Sağlık Bakanlığı’nın 26.03.2018 tarih ve 7 sayılı genelgeleri doğrultusunda ölü doğum ve bebek ölümleri izleme sistemi ile bebek ölümlerinin tespitinin sağlanması konulu “ Bebek Ölümleri Vaka Sunum Toplantısı” düzenlendiğini açıklayan Sağılık Müdürlüğü toplantı ile ilgili olarak şu akılmada bulundu.

“ 17.01.2024 Çarşamba günü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Emrah GECEKUŞU’ nun başkanlığında olmak üzere, İl Sağlık Müdürlüğümüz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya idarecilerimiz, il genelinde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları, ÇEKÜS birim sorumlusu hekim ve çalışanlar, Aile Hekimleri, Aile Sağlığı çalışanları ile ilgili birimlerde görevli Ebe, Hemşire ve Sağlık Memurları katıldı.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı / Çocuk Yeni Doğan Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa AYDIN’ın ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Buket BARAN AKDENİZ’ in davetli ve konuşmacı olarak katıldığı toplantının açılış konuşmasını Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Emrah GECEKUŞU’ yaptı.

Daha sonra kürsüye davet edilen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Buket BARAN AKDENİZ, konu ile ilgili olarak ülke genelindeki istatistiklerin ekranda yer aldığı veriler eşliğinde sunum yaptı. İl İnceleme Kurulunda görüşülerek karara bağlanan vaka üzerinden yapılan sunumda özetle Sağlık Bakanlığı, Bebek Ölümleri İzleme Sistemi Genelgesi kapsamında bebek ölümleri tespitini sağlamanın yanı sıra her bir bebek ölümünün izlenerek, nedenini tespit etmek ve bir daha aynı nedenlerle oluşabilecek bebek ölümlerini önlemeye yönelik bilgi verdi. Soru cevap şeklinde geçen toplantının son bölümünde ise çözüm önerileri üzerinde duruldu ve karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Müdürlüğünde Bebek Ölümleri “Veke” Toplantısı Yapıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin