Sağlık Personellerine Afet Ve Acil Durum Yönetimi Konulu Eğitim Verildi

featured

Fırat üniversitesi hastanesindeki sağlık çalışanlarına yönelik, afet ve acil durum konulu eğitim sunumu gerçekleştirildi. Fırat Üniversitesi sivil savunma uzmanı Naim TAN tarafından gerçekleştirilen eğitimde, ülkemizin fay hattı üzerinde olması ve yüksek deprem riski bulunması nedeni ile ciddi deprem ve benzeri afetler yaşanmakta olduğunu, bu afetlerin en yakın örneklerinden biri olan Elazığ da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin olduğunu dile getirdi.

TAN, başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen diğer afetlere yönelik olarak, afetlerle ilgili yapılacak doğru davranışların neler olması gerektiği hususunun altını çizdi. Deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında yapılması gereken hareket tarzları, Yangın çeşitleri, meydana geliş sebepleri ile meydana gelen yangının cinsine Göre kullanılması gereken yangın söndürme cihazları hakkında bilgi verildi. Ayrıca Deprem, yangın ve benzeri afetler durumunda yapılacak olan tahliye planları ile ilgili bilgi verildi.

Fırat üniversitesi Hastanesi 6. Kat konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime Fırat Üniversitesi Hastanesi Müdürü Metin CEBECİ, Fırat Üniversitesi Hastanesi sivil savunma sorumlusu Orhan YÜKRÜK ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Personellerine Afet Ve Acil Durum Yönetimi Konulu Eğitim Verildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin