Pertek’in Sağman Köyü’nde 1993-1994 ve 1998 yıllarında, PKK terör örgütü tarafından düzenlenen üç ayrı saldırı sonucu şehit olan 12 Sivil vatandaş için Sağmanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından anma programı düzenlendi.

Program Sağman Şehitleri için Kuran-ı Kerim okunması ile başladı.

 

 

Sağman Köyü Muhtarı Faruk Erdem, Sağmanlılar’ın tarih boyunca vatanına yürekten bağlı olduğunu ve bu bağlılığını kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğini ifade etti.

 

 

Sağmanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Tarkan Ömer Bankur, Sağmanlı şehitlere vefa göstermek için bir araya geldiklerini söyleyerek, kendilerini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür etti.

 

 

Pertek Kaymakamı Ahmet Coşkun, Sağmanlıların yediden yetmişe devletinin ve milletinin yanında durduğunu ve onların bu duruşlarının kendilerine rehberlik yaptığını kaydetti.

 

 

Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Sağmanlılar’ın Türk Milleti için oldukça önemli olduklarını ifade ederek Türkiye’nin fedakârlıklar gösteren kahramanları ile huzur içerisinde olduğunu ve bu huzurun ilelebet devam etmesi için gayretle mücadele edeceklerini kaydetti.

 

 

Tunceli İl Müftü Vekili Abdüsselam Soylu tarafından dua okunmasının ardından sona erdi.