Şartları Uyanlar Maçı İzleyebilecek

featured

İrfan ARSLAN

Hafta sonunda başlayacak olan  3. Ligdeki  temsilcilerimizin maçlarını izlemek isteyen seyircilerin Kovid 19 ile mücadele kapsamında müsabaka izleme şartlarını yerine getiren Seyirciler statlara giriş yapabilecekler.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ve sağlık kurulunun aldığı karar doğrultusunda 2 aşı olanların maça girebileceği bildirilirken, bir aşı veya hiç aşı olmayan taraftarlardan PRC testi isteneceği kaydedildi. Stadyumlara giriş şartlarından bazıları şu şekilde belirlendi:

TFF Yönetim Kurulu tarafından aksine bir karar alınmadığı sürece, Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası 2021 – 2022 Sezonu müsabakalarında stadyum seyirci kapasitesinin % 50’si oranında ev sahibi takım seyircisi alınabilir. Müsabakalara misafir takım seyircisi alınmaz. Koltuklar bir dolu, bir boş olacak şekilde kullanılır. Protokol Tribünü, Basın Tribünü ve Localar tam kapasite ile kullanılabilir. HES sorgulamasına göre risk grubunda bulunan kişiler ile aranılan koşulları sağlamayanlar stadyuma alınmaz. T.C. Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren 180 gün süre ile; Covid-19 geçirmiş kişiler ise, izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile stadyuma girebilirler. TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakalarında kişilerin stadyumlara girişleri, ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES uygulaması üzerinden kontrol ile yapılır. 12 yaşını tamamlamış ve henüz T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği aşı yaş grubuna dahil olmamış kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucu negatif olması şartıyla stadyuma girebilirler. Ancak söz konusu yaş grubuna T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapılması halinde, aşı tanımlamasının yapıldığı tarihten itibaren 60 gün süre içerisinde aşı takvimini tamamlamamaları durumunda bu kişilerin stadyumlara girişlerine izin verilmez. Yayıncı Kuruluş görevlilerinden, T.C. Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen aşı takvimini tamamlamış olanlar, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren 180 gün süre ile; Covid-19 geçirmiş olanlar ise, izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile stadyuma girebilirler. Yayıncı Kuruluş görevlilerinden T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği aşı takvimini tamamlamamış olanlar, müsabakadan en fazla 72 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucu negatif olması şartıyla stadyuma girebilirler. Bu kişilerin, işbu Talimat’ın yürürlük tarihinden itibaren 60 gün süre içerisinde aşı takvimini tamamlamamaları durumunda stadyumlara girişlerine izin verilmez.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şartları Uyanlar Maçı İzleyebilecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin