Şehircilik Ve Toplum Üniversitesini Elazığ’da Kuracağız

featured

İrfan ARSLAN

31 Mart 2024’te yapılacak olan Yerel Seçimlerde AK Partiden Elazığ Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Dr. Abdullah Karadağ seçim çalışmalarını çok yönlü olarak devam ettiriyor.

Kentsel dönüşüm ve şehir planlama üzerine birçok çalışmalarda görev alarak Türkiye’nin önde gelen firmalarında danışmanlık ve proje yürütücülüğü görevlerini üstlenmiş, İnşaat, Mimarlık, Çevre, İdari ve iktisadi yönetim, kentsel dönüşüm ve şehircilik gibi birçok alanda aktif olarak projeler yürütmekte olan Dr. Abdullah Karadağ KENTSEV (Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı) Mütevelli Heyet Üyeliği ve KENTSEV Doğu Anadolu temsilciliği yapıyor.

“AKILLI KENTLERE İHTİYACIMIZ VAR”

Elazığ Belediye Başkanlığı için AK Partiden aday adayı olan Dr. Abdullah Karadağ; “Şehircilik ve Toplum Üniversitesini kuracağız. Deprem kuşağında yer alan Türkiye’miz de Elazığ Kuzey Anadolu ve Doğu Anadolu fay hatlarının tam birleşim noktasında bulunmaktadır.

Deprem ülkesi olan yurdumuzda depreme karşı dayanıklı, çağın gerektirdiği teknolojik gelişmelere uyumlu, ancak geçmişiyle ve kültürüyle bağını koruyan kentlere ihtiyaç vardır.

Hem Elazığımız için hem de yurdumuz için akıllı kentleşmeyi, erdemli kent kültürünü ve kentsel dönüşümü birlikte ele alarak hukuk ve tekniği birleştirip hakka hukuka ve tekniğe dayalı sürdürülebilir uygulama modelleri geliştirip uygulayabilecek kabiliyete sahip uzmanlar yetiştirmek için Şehircilik ve Toplum Üniversitesinin kurulmasına öncülük edeceğiz. Bunun için devletin ilgili ve ilişkili kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içinde olacağız.

Kentsel dönüşüm uygulamalarında mimarlık, mühendislik, harita, planlama, jeoloji, gayrimenkul değerleme, uzlaşma, finans ve hukuk dallarının takım halinde çalışması bir zorunluluktur.

Bu üniversitede yetişecek uzmanlar işte bu takım çalışmasının bilincine ve kabiliyetine sahip olacaklardır. Bu uzmanlar depreme dayanıklı yapılaşmayı bir yandan çağın gereklerine göre sağlarken diğer yandan geçmişimizden gelen kültürel bağ ile kentlerin halklarına bağlanmasına da hizmet edeceklerdir. Bu bağ kentlerin ruhu olan toplum kültürünü muhafaza etmenin anahtarı olacaktır. Kültürünü kaybeden milletler tarih sahnesinden silinmektedir. Taş yerinde ağardır. İnsan doğduğu kültürün barındığı coğrafyada kendini bulabilir. İşte insana geçmişini tarihini ve kültürünü her daim hatırlatan ve yaşatan kentler ERDEMLİ KENTLERDİR.

Kurulacak olan Şehircilik ve Toplum Üniversitesinin şehrimize bir katkısı da yüzlerce insanımızın burada istihdam edilmesi olacaktır. Tüm emek ve gayretimiz Elazığ içindir.” dedi

“ÇALIŞMALARIMIZ ÇOK YÖNLÜ SÜRÜYOR”

AK Parti Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Abdullah Karadağ; “Seçim çalışmalarımız kapsamında ilimizde ki kurum ve kuruluşları ziyaret ederek istişarelerde bulunuyoruz. Bu çalışmalarımız bizim için çok değerlidir. Allah nasip eder Belediye Başkanlığı görevine layık görülürsek, bugün yaptığımız istişarelerin sonuçlarını ilimize kazandırma insanlarımızın daha mutlu olmasına sağlayacak projelerin temelini oluşturacaktır. Süreç içinde çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.” dedi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şehircilik Ve Toplum Üniversitesini Elazığ’da Kuracağız

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin