Şehit Fotoğraflarıyla Üniversite Yolu Donatıldı

20210715-zincirleme-trafik-kazasinda-3-kisi-yaralandi-945558-9b80f0c84ba17c2fbb13 (1)

Fırat Üniversitesi’nde “15 Temmuz Şehitler Yolu Yürüyüş Parkurunun” açılışı yapıldı.

Elazığ’da 15 Temmuz demokrasi zaferinin 5’inci yıl dönümünde düzenlenen etkinlikler kapsamında Fırat Üniversitesi tarafından hazırlanan “15 Temmuz Şehitler Yolu Yürüyüş Parkurunun” açılışı gerçekleştirildi. Şehitleri unutmamak, gösterilen direnci, birlikteliği ve iradeyi hatırlatmak için hazırlanan 15 Temmuz Şehitler Yolu Yürüyüş Parkurunda yolun her iki tarafında yer alan ağaçların üzerinde 15 Temmuz şehitlerinin fotoğrafları yer alıyor.

Açılış törenine Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Garnizon Komutanı V. Tuğg. Sadettin Alp Ergin, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Fırat Üniversitesi Rektörü Fahrettin Göktaş, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali Yıldız, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Müftüsü Selami Aydın katıldı.

Açılış töreninde konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş; “Ülkemizi bölmek, parçalamak ve sömürgeci güçleri bir şekilde peşkeş çekmek için yapmak istedikleri darbe girişimi milletimizin, cesur ve onurlu direnişi Cumhurbaşkanımızın liderliği sayesinde bertaraf edildi. Tabi 15 Temmuz gecesi milletimizin darbecilere karşı göstermiş olduğu ruhu diri tutmak ve bu konuda sürekli toplumumuzu bilinçlendirmek amacıyla ilimizde birçok etkinlik yapılıyor. Bu kapsamda üniversitemizde de şehitlerimizin resimlerini, 15 Temmuz gecesindeki resimleri ve Türk bayrağını bütünleştiren kırlangıçlar düzenlendi.” dedi.

Exit mobile version