Senin Ne Gücün Var?

featured

Zaza Eğitim Kültür ve İhya Derneği başkanı Av. Talip Ersöz; Bülent Arınç’ın, Aksa Tufanı Operasyonu ile alâkalı olarak yaptığı açıklamalarla alâkalı bir basın bildirisi yayınladı. Ersöz yayınladığı basın bildirisinde şu açıklamalara yer verdi.

“Bülent Arınç,  Aksa Tufanı Operasyonu ile alâkalı olarak basına bir demeç vererek aşağıdaki talihsiz ifadelere yer vermiştir:

‘Her defasında da onlara söylüyorum yanlışlık şurada; senin ne gücün var? Senin gıdanı bile dışarıdan gönderiyoruz, senin teknik aletlerini, ihtiyaçlarını dışarıdan karşılıyoruz. Sen iki tane uydurma füze atıyorsun, İsrail’de sinek vızıltısı gibi geliyor ama onlar diyor ki ‘Hamas bize hücum etti’, senin başına bomba yağdırıyor.

Sana olan oluyor ve onlara haklılık payı kazandırıyorsun. Niye bunu yapıyorsun? Burada çıkarımız ne bizim? Dinlemiyorlar.:

Biz de Arınç’a şunu soruyoruz; “Gıdanı bile Siyonistler karşılıyor, senin ne gücün var?’

Manisa’nın üç Bülent’i diye anılan gurupta yer alan Arınç, Manisa kökenli ve İzmir Karşıyaka’da oturan Yahudi Sara Hanım’ın derslerine katılıyor, onun tekkesinden çıkmıyordu. Şimdi de kalkmış, Filistin halkının haklı kıyamını tezyif etmek için çığırtkanlık yapıyor. Oysa “milli görüş gömleğini çıkarıp Siyonistlerin donunu giydiğin günleri bu aziz halkımız unutmuş değil. Arınç bu sözleriyle Siyonizm’e sarnıçlık yapıyor. Arınç’ı şiddetle kınıyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Senin Ne Gücün Var?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin