Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın milli duyguların yaşatılması ve kültürümüzün yaşatılması, gençlerin boş zamanlarını değerlendirmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği Şiir Yarışması toplam 4 yaş kategorisinde Elazığ Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi’nde düzenlendi.

Yarışma, Jüriler; Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Doç. Dr. Veysel Şahin, Şair-Yazar Mustafa Kutluktemur ve Şair-Yazar Ferhat Çiçek’in puanlamasıyla gerçekleşti.

 

 

Puanlamanın ardından yarışmaya katılan öğrencilere katılım belgelerinin ve dereceye giren yarışmacılara ödüllerinin taktim edilmesinin ardından son buldu.

Dereceye giren yarışmacılar, 13-17 yaş aralığı Kız Kategorisi’nde 1. Zeynep Beyza Şara 2. Nehir Eser 3. Ayşe Berna Aladağ, 18-25 yaş aralığı Kız Kategorisi’nde 1. Edanur Aksin 2. Ridanur Üstünel 3. Ravza Aleyna Polat, 18-25 yaş aralığı Erkek Kategorisi’nde 1. Muhammet Mert Özdemir 2.Ahmet Karabulut 3. Eyyüp Çizik 4. Muhammet Şerif Demez oldu.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “ Bakanlığımızın her yıl düzenlediği Kültür ve Sanat Şiir Yarışması toplam 4 yaş kategorisinde Elazığ Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gençlerimiz birbirinden kıymetli şairlerimizin Şiirlerini okudular. Yarışmacılarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.