Şirket Kapandı İşçiler Ücretsiz İzne Çıkartıldı

featured

EVREN DEMİRDAŞ

Alacakaya ilçesinde bulunan Eti Krom Yıldırım A.Ş’ye ait maden ocaklarında 350’ye aşkın maden işçisinin çeşitli haklar talep ederek isteklerinin yerine getirilmesi için 11 gündür devam eden iş bırakma eylemi sonucunda Eti Krom geçici süreliğine kapatılmasına ve tüm işçilerin ise ücretsiz izne çıkartılmasına kararı verildi.

Alacakaya ilçesinde 300’ü aşkın maden işçisi eylem kararı almasının ardından başlatmış oldukları eyleme 11 gündür devam ediyor. Çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve ücretlerine zam yapılmasına isteyen maden işçileri kararlılıkla eylemlerine devam ederken Eti krom yönetiminden maden işçilerinin eylemlerini kıracak bir adım atıldı. Kef maden işletmesinin ekonomik gerekçelerle geçici olarak kapatılmasına işçilerin ise ücretsiz izne çıkartılmasına karar verildi.

‘EKONOMİ’ BAHANE EDİLDİ  İŞLETME KAPATILDI

Eti Krom şirketinden yayınlanan genelgede “Şirketimiz yönetim kurulu tarafından alınan karar gereğince Kef Maden işletmesinin ekonomik gerekçelerle aksi kararlar alınıncaya kadar geçici süre kapatılmasına çalışan işçilerin ücretsiz izne çıkartılmasına karar verilmiştir.  09.07.2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere alınan kararlar Kef Maden İşletmesinde görev yapan Eti Krom A.Ş. Yıl krom Maden ve Enerji Yat. Tic. San A.Ş. ve Eti Beton Atık Geri Kazanım A.Ş. kadrosunda görev yapan mavi yakalı tüm çalışanlarımızı kapsamaktadır. Bölüm yöneticilerimiz tarafından bölümlerinde çalışan mavi yaka personellerine gerekli bilgilendirmeyi yapmaları  ve işbu duyuruyu yayınlamaları gerekmektedir. Alınan karar Kef Maden işletmesi haricinde şirketimizin diğer işletmelerini kapsamamaktadır” denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şirket Kapandı İşçiler Ücretsiz İzne Çıkartıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin