Şiş: Hizmetin Kalitesi Artıyor

featured

İrfan ARSLAN

Elazığ İl Özel İdaresi 2023 yılında ilimizde ki 547 Köy ve 711 Mezrada yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere sezon başında belirlediği 770 projeye 540 Milyon ödenek kullanıyor.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, her yıl üzerine koyarak köylü vatandaşların hizmetine bulundukları projelerin kalitesini artırdıklarını ve çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Genel Sekreter Ali Şiş; “Köylü vatandaşlarımızın yaşam şartlarını iyileştirme ve ihtiyaçlarını karşılarken hizmetin kalitesini artırma çabamız devam ediyor. Son yıllarda yaptığımız çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Köylümüze hizmetlerimiz yol, su, kanalizasyon, enerji, HİS, şebeke yenileme çalışmaları belirlenen planlama kapsamında devam ediyor.” Dedi

“KALİTEYİ ARTIRIYORUZ”

Ulaşım hizmetlerinde geçtiğimiz yıllarda başlattıkları BKS asfalt sistemine bu yıl ilk kez Silindir ile sıkıştırılmış Beton yol yapımı uygulamasına başladıklarını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş” Öncelikli olarak Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüzün görev alanında bulunan işlerimizden stabilize, yama, 1. ve 2. kat asfaltlama işlemlerimiz devam etmektedir.

Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğümüzün 2020 yatırım programında bulunan işlerimizden olan yeni sondaj kuyusu açma çalışmalarıyla içme suyu şebekelerinde eksilmeler ve yetersiz kaynak sorunu yaşayan köylerimizde su sorununu çözmek için drenaj faaliyetleri devam ettirmektedir.

Biz bir yandan ulaşımda altyapı çalışması yaparken diğer yandan üst yapıda da yeni sistemleri kullanıyoruz. Bu kapsamda ilk kez bu yıl Silindir ile Sıkıştırılmış Beton yol uygulamasını gerçekleştirdik. Yine ilimizin birçok köy yolunda BKS asfaltlama çalışmaları yaptık. Bilindiği gibi asfaltı kendi plent tesislerimiz de üretiyoruz. Böylece yaptığımız çalışmalarımız daha üretken oluyor.” Dedi

“TEMEL AMACIMIZ DEĞER KATMAKTIR”

Temel amacımız her projemizde şehrimize bir değer katmaktır. 547 köyümüzün tamamında ve görev alanımızın bütününde daha yaşanabilir köyler, daha müreffeh kırsal hayat hedefiyle çalışmalarımız sürmektedir ve projelerimizin her biri ayrı ayrı kıymetlidir. Tamamlandığında mutlaka insanımızın hayatına değer katacak, yaşamını kolaylaştıracak her proje bizleri mutlu kılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl ihtiyacı olan köylerimizde yaptığımız Hayvan İçme Suyu göletinde hayvanlarını sulayan bir hemşerimizin mutluluğu bizim için aynıdır. Güneş Enerji sistemli sulama Projelerimiz hizmete alınıyor. Son olarak Baskil İlçesi Doğancık köyünde bu alandaki projemiz tamamlandı ve hizmete alındı.

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz ise köylerimiz için yeni sulama, havuz ve kanal açma gibi programlı faaliyetlerini devam ettirtmektedir. DAP kaynaklarıyla da desteklenen Hayvan İçme Suyu göleti yapma çalışmalarımız özellikle hayvancılığın yoğun olduğu ilçelerimizde sürmektedir. İlimizin en ücra köşelerine kadar projelendirme yaparak köylülerimizi her mevsim köyde tutmak, üretime devam etmelerini sağlamak adına her türlü çabayı sarf etmekteyiz.”

“KIŞA HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR”

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, yapılması planlanan projelerin önemli bir bölümünü tamamladıklarını belirterek; “Hava şartları el verdiği sürece bu projelerimizin tamamlanması için çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Tabi ki bunun yanında artık kış öncesi hazırlıklarımızı da yapıyoruz. 547 köy yolunda toplam 4700 Kilometrelik bir yol ağında mücadele veriyoruz.  116 personelimiz ve 90 aracımız ile Karla mücadele için merkez ve 10 ilçemizde 9 bakımevi noktasından ve merkezden karla mücadele yürütülecek.” dedi

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şiş: Hizmetin Kalitesi Artıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin