Siyasilerimiz Öncülük Etsin

featured

İrfan ARSLAN

Uluslararası Türkiye Azerbaycan Üniversitesi ilimizde kurulması adına başta siyasilerimiz olmak üzere Fırat Üniversitesi, Sivil Toplum Kuruluşları ve diğer yetkililerin gerekli adımları atmasını istiyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son Azerbaycan ziyaretinde gündeme getirdiği Uluslararası Türkiye Azerbaycan Üniversitesi talebinde merkez kampüsü Bakü’de olmak üzere ilimizde sağlık Bilimleri kampüsü kurularak iki ülke arasındaki ortak Üniversitenin temellerini atalım.

Hazar Şiir Akşamları ile Azerbaycan ile kurulan gönül köprülerini Uluslararası Türkiye Azerbaycan Üniversitesi ile taçlandırma adına özellikle yeni yasama döneminde ilimiz Milletvekillerinin gerekli girişimleri başlatması, ilimizde Fırat Üniversitesi Rektörlüğününde bu konuda Bakü Üniversitesi ile gerekli girişim ve görüşmeleri yapması gelecek adına ilimizin Türk dünyasında sağlık merkezi olmasına katkı sağlayacaktır.

Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Çağlar, konuyla ilgili olarak Vakıf olarak Eylül 2022 da Bakü’de gerçekleştirdikleri etkinlikte konuyu gündeme taşıdıklarını belirterek, “Vakıf olarak bu konuda ilk adımları atmış bulunuyoruz. Ortak üniversitenin merkez kampüsü Bakü’de olmak kaydıyla ilimizde kurulacak “Sağlık Bilimleri” kampüsü ile Elazığ Türk Dünyasının sağlık merkezi olmaya aday olacaktır. Bu kampüsün kurulması için Milletvekillerimize büyük görev düşmektedir. Yeni yasama döneminde hep beraber bu konuda gerekli çalışmaların yapılması adına işbirliği yapmayı planlıyoruz. Bu konuda düşündüklerimizi ve görüşlerimizi paylaşmak ve ortak bir akıl oluşturmak ve birlikte hareket etmek istiyoruz.” dedi.

SAĞLIKTA BÖLGENİN ÖNCÜSÜ KONUMUNDAYIZ

Elazığ Sağlık alanında bünyesindeki hastaneler ve yeni yapılması planlanan hastaneler ile bölgede öncü konumunda bulunan bir il. Fırat Üniversitesi gibi ülkemizde ki ilk 20 içinde yer alan bir üniversiteye sahip. Bölgedeki birçok ilden gelen hastalara şifa dağıtıyor.

Uluslararası Türkiye Azerbaycan Üniversitesi konusunda ilimiz gerekli girişimleri yapıp ilimizde Sağlık Bilimleri kampüsünün kurulması ile birlikte sadece bölgenin değil Türk Dünyasının da bu alanda önemli bir sağlık merkezi olması hem ilimize hem de ülkemize önemli kazanımlar sağlayacaktır.

Elazığ’ın gelişmesi ve kalkınması adına bu tarihi fırsatı ilimiz Milletvekillerinin yeni yasama dönemine kadar gerekli çalışmaları yapıp gerekli planlamalar ile önümüzdeki süreç içinde konunun olgunlaşmasına zemin hazırlamalarını istiyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Siyasilerimiz Öncülük Etsin

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin