Sonsuza Dek Cumhuriyet

featured

İrfan ARSLAN

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. Yıl dönemi ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlanacak.

29 Ekim 1923 Milletin ayağa kalkmasıdır

Ulusun asil gücü milletin sesi olan, uğruna savaşılan, yoluna canların ortaya koyulduğu istiklalin meyvesi, mücadelenin en eşsizinin ardından gelen zaferin en güzel örneği, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin elinde olduğu yönetim şekli olan Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. 29 Ekim 1923… Bu tarih, ebedi yurdundan atılmak istenen Türk Milletinin yeniden ayağa kalkarak, iradesini ortaya koyduğu ve bağımsızlığa ulaştığı Kurtuluş Mücadelesi sonrası halkın kendi kendini yönetme şekli olan Cumhuriyet rejimine geçtiği tarih. 100 yıl önce bugünlerde, aziz milletimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Anadolu’da bir ateş yaktı. O gün filizlenen milli birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesi Cumhuriyetimiz, bugün asırlık bir çınara dönüştü. Cumhuriyet, şanlı tarihimizde kimseye boyun eğmeden yaşamak için canımızla ve kanımızla ödediğimiz bedelin karşılığıdır. Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletinin namusudur. Cumhuriyet, Türk milletinin her ferdinin büyük bir iman gücü ile mücadele ederek kazandığı bağımsızlık ve özgürlük zaferidir.

TÜRKİYE YÜZYILI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılını büyük bir gurur ve mutlulukla kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak ettiğimiz bugünlerde; Türkiye Yüzyılı sloganıyla aynı zamanda gelecek yüz yıllara emin adımlarla yürüyoruz. Ülkemiz güçlü ve müreffeh bir Türkiye hedefine doğru ilerliyor. Bu kutlu yürüyüşün başarıya ulaşması en büyük temennimizdir. Hiç şüphe yok ki Cumhuriyetimiz, Türk milletinin sonsuz varlığı ile ilelebet devam edecektir. Değerlerini tarihten, gücünü milletinden alan iradenin kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletinin ruhudur, namusudur.”

Cumhuriyetimizin 100’ncü Kuruluş yıldönümünde beşte Devletimizin kurucusu Gasi Mustafa Kemal Atatürk ile Silah arkadaşlarını, Aziz şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.

Cumhuriyetin Kuruluşunun 100. Yıl dönümü ülke genelinde olduğgu gibi ilimizde de düzenlenecek olan törenler ile kutlanacak.

İlimizde ki kutlamalar bugün saat 13.00 de Valilik Hizmet Binası önündeki Atatürk Anıtına Çelent sunumu ile başlayacak. Kutlamalar 29 Ekim Pazar günü saat 11.30 da Vali Dr. Ömer Toraman’ın Valilik Mamakında Tebrikleri kulübü ile devam edecek. Saat 12.00 de ise Valilik Hizmet Binası  Zübeyde Hanım Ceddesinde Kutlama Törenleri icra edilecek.

Aynı gün akşam saat 18.00 de 15 Temmuz Meydanından başlayıp Cumhuriyet Meydanında sona erecek Fener Alayı düzenlenecek.

İlimizdeki törenler Cumhuriyet Resepsiyonu ile sona erecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sonsuza Dek Cumhuriyet

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin