Şuay Alpay’a 2. Kez Azerbaycan Devlet Şeref Madalyası Verildi

featured

Milli Savunma Bakan yardımcısı hemşerimiz Şuay Alpay Bir dizi resmi ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Azerbaycan daCumhurbaşkanı İlham Aliyev’in imzası ve kararı ile Azerbaycan halk cumhuriyeti 100. Yıllına hasedilen Devlet şeref madalyası ile onurlandırıldı.

Milli Savunma Bakan yardımcısı Şuay Alpay Resmi ziyaretlerde bulunmak üzere sabah saatlerinde Bakü ye gitti.

Azerbaycan ve Genel Kurmay başkanı ile bir araya gelen Şuay Alpay, şehitliği ziyaret ederek burada yaptığı açıklamada “Türkiye Azerbaycan bir millet iki devlet prensibini hayatta geçiren bu anlayış içinde. Bu şuur içinde istikbale doğru emin adımlarla yürüyen iki ülke. Azerbaycan’da bulunmaktan büyük bahtiyarlık duyuyoruz. Ben aynı zamanda Azerbaycan nın evladıyım. Dedem Mehmet Kasım bey Azerbaycan nın milli kahramanıdır. Burada haritacılık üzerinde görüşmelerimiz oldu. Milli savunma bakanlığımız harita genel müdürlüğü çok etkin ve çok yetenekli bir birim. Sivil ve askeri bölgelerimiz için çok önemli haritalar üretiyor. Biz burada bu konuları paylaştık. Bunlar üzerinden çok kıymetli ürünler ortaya çıkacak. “ dedi.

ŞEHİTLERİN MANEVİ HATIRALARI BİZİM UFKUMUZU AÇIYOR

Şuay Alpay,” Bu iki ülkenin yakın işbirliği askeri savunma ekonomik ve diğer alanlarda bir model üzerinden örneklik oluşturuyor. Bu da çok kıymetli. Bu irade Devlet başkanları nezdinde ki bu irade inanılmaz şekilde aşağı da yansıyor. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olarak her türlü teması yaptık. Bugün sabah Milli savunma bakanı Zakir Hasanov ve genelkurmay başkanı ile görüştük.  Tabi Kaynaklar bakanı ile görüştük. Çok sıcak karşılandık. Türk komutanların eşliğinde bi ziyaretleri gerçekleştirdik. Her defasında geldiğimiz gibi büyük umutlarla yollumuza devam ediyoruz. Şehitliği ziyaret ettik, Şehitlerin manevi hatıraları bizim ufkumuzu açıyor. “ şeklinde konuştu.

Bu iki ülkenin yakın işbirliği askeri savunma ekonomik ve diğer alanlarda bir model üzerinden örneklik oluşturduğunu söyleyen Alpay,” Bu da çok kıymetli. Bu irade Devlet başkanları nezdinde ki bu irade inanılmaz şekilde aşağı da yansıyor. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olarak her türlü teması yaptık. Bugün sabah Milli savunma bakanı Zakir Hasanov ve genelkurmay başkanı ile görüştük.  Tabi Kaynaklar bakanı ile görüştük. Çok sıcak karşılandık. Türk komutanların eşliğinde bazı ziyaretler gerçekleştirdik. Her defasında geldiğimiz gibi büyük umutlarla yollumuza devam ediyoruz. Şehitliği ziyaret ettik, Şehitlerin manevi hatıraları bizim ufkumuzu açıyor. “ dedi.

ALPAY’A İKİNCİ KEZ DEVLET ŞEREF MADALYASI

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in imzası ve kararı ile Azerbaycan halk cumhuriyeti 100. Yıllına hasedilen Devlet şeref madalyası İLE ÖDÜLLENDİRİLEN Milli Savunma Bakan yardımcısı Şuay Alpay, kendisi için çok özel bir gün olduğunu belirterek, Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in imzası kararı ile Azerbaycan halk  Cumhuriyeti 100. Yıllına hasedilen Devlet şeref madalyası ile onurlandırılmış oldum. Bu benim ve ülkem için çok büyük bir onurdur dedi.

Alpay,” Kalbi şükranlarımı arz ediyorum Sayın Cumhurbaşkanımız İlhan Aliyev’e ve Milli savunma bakanımıza Zakir paşamıza kalbi şükranları sunuyorum. Bu şeref benim için çok, çok kıymetli ülkem içinde öyle. 2018 Yılında da Gence de şu an genelkurmay başkanımız olan Kerim Paşa dan askeri işbirliği üstün hizmet madalyası ile onurlandırılmıştım. Sözlere Sığmayan bir noktadayız. Bu madalya bizim yükümüzü de ağırlaştırıyor. Daha fazla düzgün iş yapmak daha fazla Türkiye Azerbaycan kardeşliğini ve Türk dünyasına daha fazla hizmet ve katkı sağlamakla ilgili bir yükümlülük omuzlarımıza yüklenmiş oluyor. Tabi bu yükün sorumluluğun farkında olarak yolumuza devam edeceğiz. “ dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şuay Alpay’a 2. Kez Azerbaycan Devlet Şeref Madalyası Verildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin