Süreçten Daha İyi Çıkacağız

featured

İrfan ARSLAN

Elazığ’ın son yıllarda yaşanan depremlerin ardından Eğitim alanında ki sıkıntıları giderme çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, “Gerek ilimizde meydana gelen deprem gerek 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaşanılan süreç ilimizin bu alanda yaptığı ve yapacağı çalışmalar ile daha güçlenmiş bir şekilde çıkacaktır.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, okulların yapımı ve güçlendirilmesi çalışmalarının devam ettiğini belirterek şunları söyledi.

“İlimizde ki depremin ardından yapılan hasar tespit çalışmalarının ardından okullarımızın değerlendirmesi ve bunun akabinde alınan önlemler ile yeni okullarımız yapıldı. Bu süreç içinde yapımı tamamlanan okullarımız eğitim ve öğretime açıldı. Çok ciddi işler yapıldı. Eylül ayında 25 okulumuzu tahliye etmiştik. Bu önlememiz bazı kesimlerce tepkiyle karşılandı ancak biz doğru olanını yaptık.  11 okulumuzu güçlendirme çalışmalarını başlatmıştık. Şu anda 30 okulumuzun ihalesini yaptık ve bunlardan 20’sinde çalışmaları devam ediyor. Bazı okullarımızın inşaatları bitme noktasına geldi. Önümüzdeki süreç içinde yaklaşık 30 okulumuz için yine ihaleye çıkacağız. Hedefimiz ilimizde bu alanda yapacağımız çalışmalar ile 30-40 yıllık bir sürecin çok rahat bir şekilde geçilmesini sağlayacak çalışma yapmak.” dedi.

GELECEĞİ GÜÇLENDİRMELİYİZ

Elazığ’ın eğitim ve öğretimde sıkıntılarını aşarak 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılına girmesini sağlamamak adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Milli Eğitim İl Müdürü Mehmet Yiğit, “Bizim tüm gayretimiz ilimizin geleceğinde eğitim ve öğretimin çok güçlü bir şekilde yapılması, gençlerimizin geleceğe çok iyi şartlarda hazırlanmalarını sağlamak. Zaten mesleğimizin de gereği budur. Her türlü planlamayı yaparak ilimizi eğitimde geleceğe hazırlayacak ve bu alanda ülkemizin önemli bir şehri konumuna getireceğiz. Okullarımızın inşaatlarını tamamlayıp yeni eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirmenin çabasında olacağız. Başlattığımız bu çalışmaların tabi ki destek görmesini arzuluyoruz. Eğitim ve öğretimin kalite kazanması, öğrencilerimizin her türlü donanıma sahip okullarımızda eğitim almasını istiyoruz. Bu konuda müdürlüğümüzün yaptığı çalışmaların desteklenmesi ilimiz adına bizi mutlu eder.” dedi.

ELAZIĞ’DA BİR İLK

Milli Eğitim İl Müdürü Mehmet Yiğit, yaptıkları girişim sonucunda ilimizde ilk defa Mülakat merkezi olmasını sağladıklarını belirterek, “Sözleşmeli öğretmen ataması için başvuran adayların mülakatı ilimizde olacak. Müdürlüğümüzce yaptığımız girişim sonucunda ilimizde ilk kez mülakat merkezi olarak görev yapılacak. 10 Nisan’da yapılacak olan mülakat sınavı ilimiz adına bir ilk olacak. KPSS sınavında başarılı olanların mülakatını ilimizde yapacağız. Bilindiği gibi bu tür sınavlarda ilimizden sınava girenler mülakat için belirlenmiş başka illere gidiyorlardı. Bunu ilimize kazandırdık ve insanlarımız bu sınava ilimizde girmenin şansını elde etmiş oldular.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Süreçten Daha İyi Çıkacağız

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin